اخبار سیاسی

با ترامپ، نهاد ریاست جمهوری آمریکا سرطان گرفت!

دونالد ترامپ، باور نکردنی ترین رئیس جمهوری آمریکا، این صندلی را دستخوش تغییراتی کرد و هنجارها و سنت های بسیار دیرینه آن را به لرزه درآورد و هم زمان بر گفتمان ملی به گونه ای سلطه یافت که هیچگاه پیش از آن اینگونه نبوده است.

5 بهمن 1399

درخواست وزیررفاه از دیوان محاسبات برای برقراری حق عائله مندی زنان مجرد

تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با رئیس دیوان محاسبات کشور خواستار برقراری حق عائله مندی برای زنان سرپرست خانوار فاقد فرزند و مجرد به ویژه افراد دارای معلولیت شد.

3 بهمن 1399

خبرنگاران مدیرعامل ایران خودرو: 18 هزار سفارش تاخیری را جبران می کنیم

شیراز-خبرنگاران-مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: پارسال 170 هزار دستگاه تعهد به مردم داشتیم که از زمان تحویل آن گذشته بود که این عدد امروز در مجموع به 18 هزار دستگاه رسیده که با این آهنگ فراوری به زودی آنها را صفر خواهیم کرد.

2 بهمن 1399

پاس گل تورمی کسری بودجه

گزارش بازوی پژوهشی مجلس نشان می دهد کسری بودجه یکی از چالش های اصلی سال آینده است. در نتیجه به منظور اصلاح بودجه باید به کاهش کسری بودجه توجه بیشتری کرد. از این رو برای نیل به این هدف، دو دسته از اقدامات باید به طور همزمان پیگیری گردد؛ کاهش هزینه ها و افزایش...

2 بهمن 1399

برقراری ارتباط سرمایهگذاریهای جسورانه با استارتآپها برای تامین اقتصادی

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دولت برای تصحیح چالش مداخله گری و رقابت با بخش خصوصی، باید راستا تامین اقتصادی کسب وکارهای نوپا را تغییر دهد و خدمت بوم سرمایه، سکوی جورسازی کسب وکارهای نوپا و سرمایه گذاری های جسورانه است.

1 بهمن 1399

محدودیت&zwnjهای کرونایی در تهران و سایر شهر&zwnjهای کشور

در چارچوب طرح جامع اعمال محدودیت های پویا در مقابله با کرونا از امروز محدودیت های جدید در تهران و سایر شهرهای کشور متناسب با شرایط قرمز، نارنجی و زرد اجرا می شود.

17 دی 1399

مجلس، ناظر بر حسن اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم&zwnjها

خبرگزاری خبرنگاران- نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها هم اکنون در حال اجراست، اما نتایج اجرا از سوی بخش نظارتی مجلس یعنی کمیسیون امنیت ملی پیگیری و با حضور مسئولان ذیربط بررسی می شود.

16 دی 1399

واکنش ایران به درز اطلاعات از آژانس

به دنبال درز گزارش امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی به رسانه ها در مورد برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، به آن واکنش نشان داد.

15 دی 1399

قاسم پور: قانون تسهیل ازدواج نیاز به بازنگری جدی دارد ، قانون گذاری مجلس در بحث ازدواج اجباری مؤثر نخواهد بود

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: هدف در برنامه ششم توسعه این بود که، سن ازدواج در سال 94، به هرمیزانی که بوده است، اکنون ده درصد کاهش یابد. اما نه تنها سن ازدواج کاهش پیدا نکرده، بلکه با افزایش روبرو بوده ایم.

13 دی 1399

علمای افغانستان و هند خواهان آتش بس دولت و طالبان شدند

علمای افغانستان و هند در نشست مشترکی ضمن تاکید بر خاتمه خشونت ها اعلام کردند که دولت کابل و گروه طالبان آتش بس نمایند.

13 دی 1399

ورود نمایندگان لیبی به غدامس، از سرگیری مذاکرات درباره مناصب دولتی

نمایندگان مجلس های لیبی دومین نشست مشترک خود را امروز در شهر غدامس واقع در جنوب لیبی برگزار کردند.

12 دی 1399

پیگیری ابهامات و مسائل اصناف در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا

تهران (پانا) - همزمان با شروع اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با شیوع ویروس کووید19 به دستور دکتر رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مقرر شد هریک از دستگاه های مسئول در اجرای طرح جامع محدودیت ها نسبت به معرفی کننده...

8 دی 1399

خبرنگاران ترامپ یک دروغگو را عفو کرد

تهران- خبرنگاران- دونالد ترامپ که کمتر از دو ماه دیگر دوره ریاست جمهوری اش به خاتمه می رسد، مایکل فلین مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید که به دروغگویی به پلیس اف بی آی اعتراف نموده بود را عفو کرد.

5 دی 1399

درخواست چین از همه کشور ها برای همکاری با سازمان جهانی بهداشت

سخنگوی وزارت خارجه چین از تمامی کشور های جهان خواست با سازمان جهانی بهداشت همکاری نمایند.

27 آذر 1399

تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت به ستاد مالی ارجاع شد

تهران (پانا) - وزیر امورمالی و دارایی گفت که پیشنهاداتی در ارتباط با تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت مطرح شده که با موافقت و دستور رییس جمهور برای پیگیری سریع موضوع به ستاد مالی دولت ارجاع شد.

24 آذر 1399

اعلام زمان اعمال الزامات جدید بهداشتی سفر ها

طبق مصوبه وزارت بهداشت در راستای اجرای بند هفت مصوبه جلسه 42 ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص عدم جابه جایی مسافران دارای تست کرونای مثبت، از تاریخ 28 آبان 99 هرگونه جابه جایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت تست کرونا ممنوع است.

23 آذر 1399

با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد بیشتر آشنا شوید، عکس

ایرنا نوشت: کامالا هریس فردی که رویای تکیه بر کرسی کاخ سفید را در سر می پروراند، حال اولین بانویی در آمریکاست که به دومین فرد قدرتمند این کشور تبدیل شده و قرار است به عنوان معاون جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده او را دستکم چهار سال در سکانداری...

20 آذر 1399

70 میلیون جمهوریخواه خشمگین هستند، امّا هیچ شهری را آتش نزدند!

جونیور ترامپ، پسر ترامپ در پستی نوشت: [با وجود اینکه] 70 میلیون جمهوریخواه خشمگین هستند (اشاره به تعداد افرادی که به ترامپ رای دادند) [امّا] یک شهر هم آتش نزدند.

19 آذر 1399

علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است

هادی مرزبان که از سال ها پیش مشتاق اجرای نمایش دکتر نون است، می گوید که با مدیر تئاتر شهر قول و قرار گذاشته و اگر کرونا رفع گردد، بهار آینده این نمایش را روی صحنه می برد.

18 آذر 1399

ظریف: تبادل 2 جاسوس بازداشتی با آمریکا کذب محض است

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه ضمن تکذیب تبادل دو جاسوس بازداشتی با آمریکا، گفت وزارت خارجه پیشنهاد مبادله تمامی زندانیان دو طرف (ایران و آمریکا) در همه نقاط جهان را داده است.

17 آذر 1399
تعداد: (359)