اخبار سیاسی

آمریکا 5 شرکت چینی را تهدید امنیت ملی دانست

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (اف سی سی) پنج شرکت چینی را طبق یک قانون سال 2019 با هدف حفاظت از شبکه های ارتباطی آمریکا، به عنوان یک تهدید امنیت ملی تشخیص داد.

19 فروردین 1400

تشدید اقدامات ضد کرونایی در فرانسه

خبرگزاری خبرنگاران- یک هفته پس از اقدامات جدید ضد کرونا در 16 بخش فرانسه دولت این کشور در حال آنالیز افزایش محدودیت ها در مناطق خاصی است از این کشور است.

18 فروردین 1400

خبرنگاران وزیران خارجه ایران و فنلاند درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کردند

تهران- خبرنگاران- در گفت وگوی تلفنی پکا هاویستو وزیر امورخارجه فنلاند با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، همکاری های دوجانبه سیاسی، مالی و کنسولی، برجام، مسائل منطقه و تحولات بین المللی مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

17 فروردین 1400

ملاقات سفیر ایران در زاگرب با رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی با ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در زاگرب با رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی با ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

15 فروردین 1400

کمبود بنزین سوپر در صندلی ها چقدر جدی است؟

به گزارش خبرنگاران،از سال 98 تا کنون، بنزین سوپر در صندلی ها با کمبود روبرو بوده است. در سال 98 وزیر نفت علت این کمبود را تعمیرات و نگهداری در پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند و مشکلاتی دیگر عنوان نمود.

14 فروردین 1400

خبرنگاران گفتگو آمریکا با فرانسه و دانمارک درباره مسایل امنیتی

نیویورک- خبرنگاران- وزیر خارجه آمریکا در تماس های جداگانه با همتای فرانسوی و دانمارکی درباره مسایل امنیتی مشترک گفتگو کرد.

13 فروردین 1400

از انجمن میکده تا کمیته زرگنده!

سیامک اسدی در شرق نوشت: سوم اسفند صدمین سالروز انتها پادشاهی قاجار ها بر ایران است. رویدادی که نمی توان به آسانی و بی تفاوت از کنار آن گذشت. جدا از همه ماجرا هایی که در دوران پادشاهی قجر ها در این سرزمین روی داد، هرگز کودتای سوم اسفند 1299 با عنوان انقلاب،...

13 فروردین 1400

سرانجام عملیات الحشد الشعبی در کرکوک و کشف مقر اصلی داعش خبرنگاران

الحشد الشعبی از خاتمه عملیات ثأرالشهداء در جنوب غرب استان کرکوک و کشف مقر اصلی داعش در این منطقه اطلاع داد.

11 فروردین 1400

رویکردی تهاجمی با هدف متوقف کردن روسیه از توسعه شکل گرفته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز چهارشنبه اظهار داشت که یک کارزار اطلاعاتی برای تضعیف دستاورهای کشورش در حوزه پزشکی شکل گرفته است.

10 فروردین 1400

خطیب زاده: اطلاعات کالامار مخدوش و جهت دار است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات خانم اگنس کالامار، گزارشگر سازمان ملل درخصوص سانحه هواپیمای اوکراینی واکنش نشان داد.

6 فروردین 1400

پاسخ نورشرق به ابهامات باز شدن پنجره پرسپولیس

جمشید نورشرق، رئیس کمیته معین شرایط فدراسیون فوتبال درباره حواشی بسته و باز شدن پنجره جابجایی باشگاه پرسپولیس توضیحاتی را مطرح نمود.

6 فروردین 1400

قرار بود لایحه رتبه بندی معلمان در بهمن به مجلس ارائه گردد خبرنگاران

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: رتبه بندی معلمان، مطالبه جدی مجلس از دولت است و آحاد فرهنگیان این توقع را دارند که دولت انقدر معطل نکند و لایحه را به مجلس تقدیم کند.

5 فروردین 1400

قتل سفیر ایتالیا در کنگو خبرنگاران

سفیر ایتالیا در جمهوری دموکراتیک کنگو بر اثر یک حمله در شرق این کشور کشته شد.

5 فروردین 1400

سایه افسردگی سیاسی بر انتخابات

جلال جلالی زاده در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: بیش از 3 ماه تا برگزاری انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در سال 1400 زمان باقی است، اما آنچه از فضای سیاسی و اجتماعی برداشت می شود، غلبه فضای سرد و ناامیدی بر مردم برای حضور در انتخابات است.

4 فروردین 1400

استخدام گسترده کارکنان شهرداری در 1300 شهر

خبرنگاران- نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند تا کارکنان شهرداری ها به جزء شهرداری تهران براساس آیین نامه تدوین شده توسط وزارت کشور استخدام شوند.

2 فروردین 1400

چالش های عظیم و ابهام درباره آینده گرجستان؛ راه چاره تفلیس برای رهایی چیست؟

ماهیت و چند و چون روابط گرجستان با آمریکا و روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما در حال حاضر، عوامل داخلی مهمی همچون ناکارآمدی حکومت و مسائل مالی، مردم این کشور را گرفتار نموده است.

1 فروردین 1400

بایدن و سیاست ابهام در پرونده عراق

روزهای بیشتری از آغاز به کار دولت جو بایدن می گذرد و او کمتر در خصوص موضوعات چالش برانگیز سیاست خارجی ایالات متحده صحبت می کند. در این میان سکوت معنادار رییس جمهور آمریکا در قبال تحولات و رخدادهای کشور عراق بسیار جای تأمل دارد. کشوری که در آن روز به روز...

27 اسفند 1399

آنالیز و تصویب نظام جامع هدایت و مشاوره در جلسه شورای عالی

تهران (پانا) - جلسه شورای عالی آموزش و پرورش باحضور وزیرآموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می گردد.

26 اسفند 1399

اخراج یک دیپلمات استونی از روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از اخراج یک کارمند سفارت استونی در واکنش به اظهارات دولت استونی اطلاع داد.

25 اسفند 1399

بیانیه سه کشور اروپایی درباره توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

وزیران خارجه سه کشور اروپایی عصر سه شنبه بیانیه ای درباره توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران منتشر کردند.

21 اسفند 1399
تعداد: (405)