آب تهران هوشمند می گردد؟

به گزارش شاتر عکاسی، با هدف انتقال تجربیات و به کارگیری مدیریت دارایی های فیزیکی در صنعت آب و هوشمندسازی صنعت آب، نشست آنالیز همکاری پژوهشگاه نیرو و شرکت آبفای استان تهران در دو حوزه مدیریت دارایی فیزیکی و هوشمند سازی حوزه آب برگزار گردید.

آب تهران هوشمند می گردد؟

به گزارش تسنیم، محمد ابراهیم سربندی فراهانی، رئیس پژوهشکده فراوری نیروی پژوهشگاه نیرو گفت: پژوهشگاه نیرو و شرکت آب و فاضلاب استان تهران، در راستای دستیابی به اهداف مدیریت تقاضا و مصرف، تشخیص نشتی و صرفه جویی در مصرف آب، و اجرایی نمودن طرح کنتورهای هوشمند آب، همکاری خواهند کرد.

وی اضافه نمود: با توجه به گردش مالی قابل توجه بخش احداث و نگهداشت آب و برق، پیاده سازی رویکرد مدیریت دارایی های فیزیکی در صنعت آب و برق و افزایش هرگونه بهره وری در صنعت آب و برق، به دستاوردهای مهمی منتهی خواهد شد.

رئیس پژوهشکده فراوری نیروی پژوهشگاه نیرو با اشاره به یک دهه تجربه پژوهشگاه نیرو در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی در صنعت برق و تاکید وزیر نیرو مبنی بر به کارگیری نظام حکمرانی مبتنی بر رویکرد مدیریت دارایی های فیزیکی در وزارت نیرو، اظهار کرد: با توجه به در اولویت نهاده شدن این موضوع در وزارتخانه، استفاده از تجارب پژوهشگاه نیرو در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی در صنعت آب نیز مورد تاکید نهاده شده است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه نیرو در حال طراحی ساختاری برای تسهیل گری پیاده سازی رویکرد مدیریت دارایی های فیزیکی در سطح وزارت نیرو است و با توجه به نقش کلیدی هوشمندسازی سیستم های مدیریت آب و برق در اجرای رویکرد مدیریت دارایی های فیزیکی، پرداختن به موضوع نیز حائز اهمیت است.

سربندی فراهانی توضیح داد: استفاده از فناوری های نوین ICT ، امکان رشد و توسعه روش های تازه داده کاوی، تجزیه و تحلیل اطلاعات، تصمیم گیری داده محور و ... را به منظور مدیریت بهینه آب فراهم می کند که این مهم درک روشنی از بازار آب را در زنجیره ارزش تامین آب ارائه خواهد کرد و در نهایت منجر به تشویق مصرف کنندگان برای مدیریت تقاضا و کاهش تلفات در زنجیره تأمین آب خواهد شد.

وی اضافه نمود: طی نشستی که با حضور مجیدعمیدپوررئیس پژوهشگاه نیرو، قایم مقام شرکت آب و آبفا و جمعی از مدیران دو طرف تشکیل شد، در مورد این دو حوزه گفتگو شد و ضمن آنالیز تجارب طرفین زمینه های همکاری و تعاملات آینده بیان شد.

رئیس پژوهشکده فراوری نیروی پژوهشگاه نیرو عنوان داشت: در این نشست با توجه به تجربیات پژوهشگاه نیرو در حوزه توسعه فناوری و به کارگیری کنتورهای هوشمند برق، مباحث فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت سایبری نیز مورد آنالیز نهاده شد.

مسعود خشایی قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به اهمیت جایگزینی نظام نوین حکمرانی مبتنی بر مدیریت دارایی های فیزیکی و استفاده از ابزارهای نظیر هوشمند سازی در صنعت آب، به اقدامات موثری که این شرکت در این زمینه ها به انجام رسانده است، اشاره نمود.

وی خواهان مشخص طرح اجرایی برای همکاری در زمینه های مشترک شد و گفت: تداوم و توسعه این اقدامات با همکاری پژوهشگاه و به صورت یکپارچه موجب افزایش بهره وری در صنعت آب می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1402 بروزرسانی: 9 مرداد 1402 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2286

به "آب تهران هوشمند می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب تهران هوشمند می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید