اخبار صنعت

خبرنگاران درآمد 13 هزار میلیارد تومانی پارک های علم و فناوری

تهران-خبرنگاران- مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فروش 13 هزار میلیارد تومانی محصولات شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در سال گذشته اطلاع داد.

17 خرداد 1399

خبرنگاران صالحی: خدمات مربوط به بخش پزشکی هسته ای با سرعت قابل قبولی در حال انجام است

تهران-خبرنگاران- رییس سازمان انرژی اتمی کشور در پیامی به مناسبت فراسیدن روز ملی فناوری هسته ای تاکید کرد: با افتخار اعلام می کنم که 122 دستاوردِ جدیدِ این سازمان در طول یکسال گذشته که رهاورد کوشش های خستگی ناپذیرِ خیل عظیمی از پژوهشگران و محققانِ سازمان...

9 خرداد 1399

پوتین: با ترامپ درباره شرایط حاضر بازار نفت صحبت کردم

پوتین رئیس جمهور روسیه گفت در تماس تلفنی با ترامپ همتای آمریکایی خود درباره شرایط حاضر بازار نفت صحبت کرده است و دو طرف آماده همکاری در این زمینه هستند.

3 خرداد 1399

جلوگیری از تبدیل زمین های کشاورزی کرمان به ویلا و مناطق مسکونی

خبرنگاران:رئیس شورای اداری شهرستان کرمان با بیان اینکه باید از تغییر کاربری ها و تبدیل اراضی دولتی به غیر دولتی جلوگیری گردد، گفت: تبدیل زمین های کشاورزی کرمان به ویلا و مناطق مسکونی کار نامناسبی است و باید با آن برخورد گردد.

30 اردیبهشت 1399

گردشگری مجازی چیست؟

تعاریف زیادی از گردشگری الکترونیکی ارائه شده است. یکی از آن ها که از دانشنامه رشد در سال 1387 ارائه شد، می گوید: این نوع گردشگری عبارتست از بکارگیری فنآوری نوین برای ارائه سرویس های مورد احتیاج گردشگران. با استفاده از فناوری اطلاعات و ارائه سرویس های مورد...

26 اردیبهشت 1399

بلیط هواپیما به گوانجو شهر خرید و سیاحت

رونق مالی کشور چین در سال های اخیر سبب شده است تا صنعت گردشگری نیز پا به پای سایر فعالیت های مالی این کشور رشد و پیشرفت داشته باشد و خرید بلیط ارزان هواپیما برای چین و پکن به یکی از انتخاب های رایج در میان گردشگران و مسافران بدل گردد. گردشگران ایرانی به...

23 اردیبهشت 1399

تفاوت الکل طبی و صنعتی چیست؟

الکل هایی که در بازار وجود دارند، به دو دسته کلی اتانول یا الکل سفید و متانول یا الکل صنعتی زرد رنگ تقسیم می شوند، باید توجه کرد که الکل صنعتی بسیار خطرناک است.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران خطر سرمازدگی باغات در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

شهرکرد- خبرنگاران- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: برای روز سه شنبه نهم اردی بهشت کاهش محسوس دما در مناطق مختلف استان پیش بینی می گردد که خطر سرمازدگی باغات را افزایش می دهد.

20 اردیبهشت 1399

خبرنگاران احتیاج مددجویان خراسان شمالی به بیش از 5 هزار قلم کالای اساسی

بجنورد - خبرنگاران - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده مددجویان این نهاد در استان نیازمند پنج هزار و 500 قلم انواع کالاهای اساسی هستند.

19 اردیبهشت 1399

دانشجویان بعد از پیش دفاع تا 3 نیمسال ملزم به پرداخت شهریه نیستند

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به بخشنامه دفاع از رساله دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، توضیحاتی را ارائه کرد.

18 اردیبهشت 1399

توسعه همکاری واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه های کانادا و ایرلند

نمایندگانی از موسسه لوانت و دانشگاه آلبرتا در کانادا و نیز دانشگاه کورک ایرلند از واحد علوم و تحقیقات بازدید و با بعضی از مسئولان این واحد گفت و گو کردند.

10 اردیبهشت 1399

نانولوله های منحصربه فرد برای درمان هدفمند سرطان ساخته شد

محققان دانشگاه علم و صنعت نانولوله را برای درمان سرطان ساختند تا دارو های سرطان به صورت هدفمند بر روی بافت مورد نظر اثر بگذارد.

9 اردیبهشت 1399

بورس باز هم ریخت

خبرنگاران: شاخص کل بازار سرمایه امروز هم مانند روز شنبه نزولی بود و در حالی که شاخص کل در دقایق نخستین معاملات مرز 549 هزار واحد را هم رد کرده بود، ناگهانی نزولی شد و به رقم 534 هزار واحد رسید.

7 اردیبهشت 1399

پشت پرده دبی چه می گذرد؟

دبی امروزه در میان پیشرفته ترین شهرهای جهان واقع شده است و در گردشگری نیز از موقعیت بسیار ویژه ای برخوردار است. این امر به خاطر وجود جاذبه های فراوانی است که اغلب هم به وسیله انسان بنا شده اند.

4 اردیبهشت 1399

کمیته مشترک بوشهر و روسیه تشکیل می گردد، تعمیق مناسبات و ارتباطات

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، مصطفی سالاری در نشست با هیئت مالی، فرهنگی و اجتماعی باشگاه ایزبورگ روسیه با اشاره به اینکه این استان ظرفیت های مهمی در حوزه های مختلفی دارد، گفت: فرصت های سرمایه گذاری در این استان زمینه ای مناسب...

28 فروردین 1399

برنامه شب های فرهنگی در استان سمنان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه بیدختی ضمن اشاره به برگزاری برنامه شب های فرهنگی در استان گفت: این برنامه در حاشیه برگزاری جشنواره و نمایشگاه توانمندی های استان برگزار می شود.

28 فروردین 1399

ترمز تورم در هلند و گرجستان کشیده شد

تا سرانجام دوازده ماه منتهی به مارس نرخ تورم هلند با 0.2 درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل به 1.4 درصد رسید که پایین ترین نرخ تورم ثبت شده این کشور پس از تورم ماه آوریل سال قبل است. از سوی دیگر نرخ تورم در گرجستان نیز کاهشی بوده است.

28 فروردین 1399

تعطیلی مسابقات به منزله تعطیلی برنامه ریزی ورزش نیست ، امکان برگزاری مسابقات ورزشی تا انتها اردیبهشت وجود ندارد

وزیر ورزش و جوانان گفت : تعطیلی مسابقات در رشته های مختلف به منزله تعطیلی برنامه ریزی ورزشی نیست و فعالیت های اداری ، فنی و برنامه ریزی فدراسیون ها با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه خواهد داشت .

27 فروردین 1399

فارس من، تجمیع دانشگاه های صنعتی اقتصاد ایران را متحول می کند

رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه استفاده از ظرفیت و پتانسیل های دانشگاهی نقش مهمی در جهش علم و فناوری کشور دارد، گفت: تجمیع دانشگاه های صنعتی اقتصاد ایران را متحول می کند.

24 فروردین 1399

اختصاص عنوان ایرلاین دوستدار محیط زیست سال 2018 به ایر کانادا

ایر کانادا در مسابقات سالیانه صنعت هوایی سال 2018، عنوان هواپیمایی دوستدار محیط زیست را به خود اختصاص داد. برای جزئیات یشتر این خبر با ما همراه باشید.

23 فروردین 1399
تعداد: (151)