تور ارمنستان ارزان: ارمنستان: عبور کریدور به جمهوری آذربایجان خط قرمز ماست

به گزارش شاتر عکاسی، یک مقام ارشد دولت ارمنستان گفت، ایجاد کریدور به جمهوری آذربایجان خط قرمز ایروان است.

تور ارمنستان ارزان: ارمنستان: عبور کریدور به جمهوری آذربایجان خط قرمز ماست

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام ارشد دولت ارمنستان روز دوشنبه گفت، ایجاد یک کریدور به جمهوری آذربایجان به وسیله ارمنستان خط قرمز ایروان است.

به نوشته خبرگزاری پان آرمنین آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان در گفت و گو با رادیو آزادی گفت: هیچ بحثی در خصوص ایجاد یک کریدور به جمهوری آذربایجان به وسیله ارمنستان صورت نگرفته است.

گریگوریان در پاسخ به این سئوال که آیا ترکیه این موضوع را پیش شرط مذاکره با ارمنستان می داند، گفت: بارها گفته ایم که ارمنستان درباره کریدور بحث ننموده و نخواهد نمود.

وی گفت: جمهوری آذربایجان و همه کشورهایی که با ارمنستان سر و کار دارند به این مسئله واقفند.

نخست وزیر ارمنستان نیز اخیرا در یک نشست مطبوعاتی گفت، ارمنستان با ارائه جاده ای به جمهوری آذربایجان بدون کنترل و عوارض گمرکی موافقت نخواهد نمود.

نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در پاسخ به این سئوال که چرا امکان دستیابی به توافق در ارتباط جاده ای وجود ندارد و آیا باکو خواسته نوی مطرح نموده که برای ارمنستان غیرقابل قبول است، گفت: قبل از نشست بروکسل خطوط قرمز از منظر ارمنستان را در نظر گرفته بودم. طبق آن ما هیچ پیشنهادی را نمی پذیریم.

وی اضافه کرد: توافقی که در خصوص ارتباطات ریلی در بروکسل حاصل شد، در واقع سرانجام مذاکرات سوچی بود و آنچه ما در آنجا ثبت کردیم این بود که گمرک و کنترل مرزی در هر دو طرف عمل خواهد نمود که برای ما و برای جمهوری آذربایجان قابل قبول است .

نخست وزیر ارمنستان تاکید نمود که موضع ایروان در خصوص جاده ها بدون تغییر به جای مانده است.

وی اضافه کرد: اول موضوع مقررات قانونی است. اگر در مسائل حقوقی به توافق برسیم، بقیه مسائل فنی هم حل می گردد. در بیانیه سه جانبه آمده است که باید جاده ای وجود داشته باشد که منطقه ها غربی جمهوری آذربایجان را به نخجوان وصل کند اما من می خواهم نگاه را تغییر دهیم زیرا این در دیدگاه مبتنی بر باز شدن ارتباطات منطقه ای اتفاق می افتد.

پاشینیان گفت: تفاوت این است که ما این را نه تنها به عنوان یک جاده مستقیم که بخش های غربی آذربایجان را به نخجوان متصل می نماید، بلکه یک جاده ترانزیتی بین المللی نو می بینیم که ارمنستان نیز به آن علاقه مند است.

وی اضافه کرد: در این شرایط است که ما ساخت جاده نوی را که از نظر ما راستا احتمالی ارتباط بین المللی خواهد بود، منتفی ننموده و می پذیریم. هدف ما توسعه پروژه شمال-جنوب به شرق-غرب نیز یعنی نوعی چهار راه است که اهمیت آن راستا را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1947

به "تور ارمنستان ارزان: ارمنستان: عبور کریدور به جمهوری آذربایجان خط قرمز ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: ارمنستان: عبور کریدور به جمهوری آذربایجان خط قرمز ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید