تنش ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد

به گزارش شاتر عکاسی، وزارت دفاع باکو امروز (پنجشنبه) مدعی شد که ارمنستان شهرک های غیرنظامی در جمهوری آذربایجان را هدف حملات خمپاره ای قرار داده و تلفاتی برجای مانده است.

تنش ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین دور از تنش بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی وارد یازدهمین روز شد.

بر خلاف اخباری در مورد آرامش میان طرفین، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (پنجشنبه)، از حملات خمپاره ای نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک ها در چندین منطقه مجاور قره باغ اطلاع داد.

طبق گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: نیروهای مسلح ارمنستان مناطق گورانبوی، ترتر و آغ دام در (جمهوری) آذربایجان را هدف حملات خمپاره ای قرار داد. تلفاتی از غیرنظامیان برجای مانده است. نیروهای مسلح (جمهوری) آذربایجان اقداماتی متناسب در پیش گرفته است.

همچنین، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان مدعی شد که وزیر خارجه ارمنستان نشست با رؤسای مشترک گروه مینسک درباره حل و فصل درگیری ها در مورد موضوع قره باغ را نادیده می گیرد.

وی در گفت وگو با یورونیوز گفت: به هرحال فردا [پنجشنبه]، وزیر خارجه ما در نشست ژنو با سفرای گروه مینسک حاضر خواهد شد. تاجایی که من می دانم، اوایل ماه قرار بود که وزیر خارجه ارمنستان نیز آنجا باشد اما این نشست را نادیده گرفته است. وی در آنجا حضور ندارد. وزیر خارجه ما آنجاست. این نشان می دهد که چه کسی به دنبال مذاکره است و چه کسی فقط علیه (جمهوری) آذربایجان اتهام زنی می نماید.

از طرف دیگر، مقام های نظامی ارمنستان نیز اعلام نموده اند که جمهوری آذربایجان نیمه شب گذشته (چهارشنبه)، استپاناکرت مرکز قره باغ را هدف حملات موشکی قرار داده است.

تنش های جدید میان دو جمهوری ارمنستان و آذربایجان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند و علی رغم آنکه بیشتر کشورهای جامعه بین الملل خواهان انتها فوری درگیری های دو کشور شده اند، ترکیه از همان ابتدا تأکید کرد که چه در مذاکره، چه در نبرد از جمهوری آذربایجان حمایت می نماید.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف این منطقه مورد مناقشه و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1191

به "تنش ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید