یزد همچنان صدرنشین کشور در تنوع مواد معدنی

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران/یزد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: یزد سال هاست رتبه نخست در زمینه تنوع مواد معدنی را از آن خود کرده و این رتبه به رغم گستردگی اکتشافات در سایر استان ها، همچنان از آن استان یزد است.

یزد همچنان صدرنشین کشور در تنوع مواد معدنی

محمدرضا علمدار یزدی اظهار کرد: استان یزد در حال حاضر در زمینه تنوع مواد معدنی رتبه اول در سطح کشور را دارد و این استان را می توان در این زمینه به کلکسیون مواد معدنی تشبیه کرد.

وی افزود: یزد با وجود شرایط نامناسب آب و هوایی و زیستی، ذخائر معدنی عظیمی را در خود جای داده به نحوی که اکنون با وجود معادن سنگ آهن چغارت، چادرملو و ... یکی از بزرگترین قطب های معدنی آهن کشور به شمار می رود.

علمداریزدی یادآور شد: در حال حاضر بیش از 43 نوع ماده معدنی در سه گروه فلزی خاک های صنعتی، سنگ های تزئینی و نما و مصالح ساختمانی در 641 معدن دارای پروانه بهره برداری استخراج می شود.

وی با بیان اینکه یزد از نظر استخراج و اشتغال نیز رتبه دوم کشور را دارد، اعلام کرد: ظرفیت استخراج از این معادن سالانه بیش از 69 میلیون تن است و این معادن در سطح استان برای 12 هزار و 350 نفر به صورت اسمی اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، علمدار یزدی با اشاره به اشتغالزایی خوب معادن در استان یزد اظهار کرد: این معادن توانسته اند به سهم خود بخشی از مسائل اجتماعی را حل کنند ضمن اینکه برخی معادن با انجام مسئولیت های اجتماعی خود، توانسته اند بخشی از نیازها و کمبودهای محل استقرار خود را برطرف کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1649

به "یزد همچنان صدرنشین کشور در تنوع مواد معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد همچنان صدرنشین کشور در تنوع مواد معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید