پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان مشروط شد!

به گزارش شاتر عکاسی، عبداله میرزایی، رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام پرداخت های سازمان اداری و استخدامی با اشاره به تکلیف ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و الزام تبصره 20 قانون بودجه سال 1400 کل کشور گفت که دستگاه های اجرایی مکلف بوده اند از خردادماه امسال، تمامی پرداخت ها اعم از مستمر و غیرمستمر به کلیه کارکنان خود از محل اعتبارات هزینه ای و از منابع عمومی و اختصاصی را صرفا پس از ثبت اطلاعات آنان در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) و سامانه ثبت حقوق و مزایا پرداخت نمایند، در حالی که در دولت قبل به این موضوع به صورت جدی پرداخته نشده و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی به صورت کامل و دقیق در سامانه های مذکور وارد نشده است.

پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان مشروط شد!

وی ادامه داد: از ابتدای استقرار دولت سیزدهم و با تاکید رئیس جمهوری این موضوع مورد توجه قرار گرفته و دستگاه های اجرایی ملزم به ثبت کامل اطلاعات مورد اشاره از شهریور ماه امسال شده اند که مجددا موضوع از سوی ایشان در جلسات هیات دولت پیگیری و به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شد تا از ابتدای آبان ماه تایید پرداخت حقوق صرفا پس از درج کامل اطلاعات انجام گردد.

دستگاه هایی که اطلاعات را اعلام نکردند باید تعهد بدهند

میرزایی با اشاره به هماهنگی سه جانبه به بین سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان خزانه داری کل کشور گفت: بر این اساس آن دسته از دستگاه هایی که تا به امروز اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه متبوع را در سامانه ثبت حقوق و مزایا وارد یا تکمیل نکرده اند، متعهد می شوند طی دو هفته نسبت به ثبت حقوق و مزایای خود در سامانه اقدام نمایند، این موضوع منوط به امضای تفاهم و تعهد با بالاترین مقام اجرایی دستگاه است.

بعضی دستگاه ها همچنان سرپیچی می نمایند

وی با بیان اینکه اطلاعات ما حاکی از این است که وزرا و روسای سازمان های مستقل زیر نظر رییس جمهور دستور اجرای این موضوع را داده و پیگیر هستند اضافه نمود: اما متاسفانه در سطح مدیران میانی بعضی کوتاهی ها اتفاق افتاده است و وارد نکردن اطلاعات به علت عدم توجه به مصوبات هیات دولت و بخشنامه ها و پیگیری های سازمان اداری و استخدامی کشور در این خصوص است که منجر به تاخیر در پرداخت حقوق دستگاه مورد نظر خواهد شد.

آنهایی که اطلاعات ثبت کردند حقوق می گیرند

وی تاکید نمود که بدیهی است دستگاه هایی که تا به امروز اطلاعات آنها در سامانه های یاد شده به صورت کامل وارد شده است، بدون هیچ مسئله ای حقوق آبان ماه را دریافت خواهند کرد.

راه اندازی سامانه حقوق و مزایا تکلیف ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه است که از اواخر سال 1396 از سوی سازمان اداری و استخدامی انجام شد و در اوایل سال 1397، دستگاه های اجرایی مشمول موظف به ورود اطلاعات بودند که بعضی دستگاه ها که تعدادشان هم کم نبود، از اجرای قانون به هر بهانه ای سرپیچی کردند، این در حالی بود که از قانون بودجه 1398 تا کنون، به طور جدی تری این تکلیف مورد تاکید قرار گرفته است.

در قانون بودجه پارسال و امسال حتی پرداخت حقوق کارکنان مشروط به ثبت اطلاعات بود و از تاریخی به بعد امکان پرداخت برای دستگاه هایی که اقدام نکرده بودند وجود نداشت؛ به طوری که برای امسال دستگاه ها مکلف شدند اطلاعات فردی، استخدامی، یا احکام کارگزینی یا قرارداد منعقده کارکنان رسمی، پیمانی و قرار داد کار مشخص، کارگری و کارکنان حوزه سلامت را در سامانه پاکنام ثبت یا به روزرسانی نمایند.

از سویی تاکید شد که از خردادماه، تخصیص اعتبار حقوق کارکنان ، صرفا بر اساس اطلاعات سامانه پاکنام خواهد بود. بعلاوه از این تاریخ، هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر و غیر مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران بوده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1916

به "پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان مشروط شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حقوق آبان ماه کارکنان مشروط شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید