ارائه تسهیلات به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی ، پیوند سالیانه 1400 سلول بنیادی خونساز

به گزارش شاتر عکاسی، برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

ارائه تسهیلات به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی ، پیوند سالیانه 1400 سلول بنیادی خونساز

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این هفته با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه ای از آن ها را می توانید در ادامه مرور کنید.

پذیرفته شدگان سومین آزمون استخدامی بخش خصوصی تسهیلات دریافت خواهند کرد

محمدحسین قمری دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی با بیان اینکه سومین دوره آزمون استخدامی امسال برگزار می گردد و کوشش شده تا ظرفیت صد هزار شرکت دانش بنیان و خلاق و فناور در این آزمون مورد توجه ویژه قرار بگیرد، اظهار کرد: برای پذیرفته شدگان در این آزمون تسهیلاتی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر گرفته شده و بهترین افراد معرفی می شوند تا بتوانند اکوسیستم نوآوری را در کشور بهبود ببخشند.

وی تاکید نمود: شرکت در آزمون استخدامی محدودیت سنی ندارد و افراد بالای 18 سال بدون محدودیت تحصیلات می توانند در آن ثبت نام نمایند. ملاک آزمون داشتن توانایی افراد است و فرصت مناسبی برای آن دسته از متقاضیان شغل خواهد بود که امکان ثبت نام در آزمون های دولتی را ندارند.

سالیانه 1400 پیوند سلول بنیادی خونساز در 19 مرکز انجام می گردد

مهدی شادنوش رئیس مرکزمدیریت پیوند وامور بیماری های وزارت بهداشت با بیان اینکه فعالیت های تحقیقاتی خوبی در زمینه سلول های بنیادی در بعضی مراکز روی بیماری های صعب العلاج همچون اتیسم، بیماری های متابولیکی و سرطان در حال اجرا است. یافتن دهنده سازگار برای بیمار یکی از موضوعات مهم پیوند سلول های بنیادی خونساز است، اظهار کرد: درحال حاضر حدود 63 هزار اطلاعات HLA داوطلبین اهدا سلول های بنیادی در این شبکه ملی وجود دارد. در صورتی که یکی از 16 مرکز پیوند سلول های بنیادی خونساز از سراسر کشور بیماری را احتیاجمند پیوند تشخیص دهند به وسیله جستجو در شبکه ملی نمونه سازگار برای فرد جستجو می گردد.

وی با تاکید بر اینکه درراستای آگاهی رسانی جامعه 7 مهرماه امسال روز دنیای اهدانمایندگان سلول های بنیادی خونساز را جشن گرفتیم تا از این طریق اعلام عمومی و درخواست را در سراسر کشور داشته باشیم، گفت: سالیانه در کشور ما حدود 1400 پیوندسلول بنیادی خونساز درمراکز 19 گانه پیوند سلول های بنیادی خونساز انجام می گردد.

زیرساخت های نسل پنجم اینترنت فراهم می گردد

به دلیل گسترش تقاضا جهت مخابرات بی سیم نسل جدید، احتیاج شدیدی به کاهش ابعاد و افزایش بازدهی در مدارات فرستنده و گیرنده به وجود آمده است که آنتن های فعال مجتمع با تجمیع مستقیم آنتن و مدار تقویت نماینده فعال و حذف اتصالات داخلی و در نتیجه تلفات ناشی از آنها، تا حدود زیادی این احتیاج ها را رفع می نمایند.

در سال های اخیر به منظور دست یابی به سیستم های مخابراتی سیار با کارایی بالا، هزینه ساخت کمتر و ابعاد کوچک، احتیاج شدیدی به گسترش مدارات مجتمع در فرکانس های موج میلیمتری احساس شده است. در این راستا پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه ای با عنون طراحی و تحلیل آنتن فعال مجتمع در ترنسیور های MIMO موج میلیمتری را انجام دادند. این طرح پژوهشی به مدل سازی و تحلیل میدانی نویز آنتن فعال مجتمع موج میلیمتری در گیرنده و تحلیل میدانی غیرخطی آنتن فعال مجتمع تقویت نمایندگی توان در فرستنده می پردازد.

تشخیص چهره و دست خط با سیستم ایران ساخت محقق شد

نحوه عملکرد سیستم بینایی انسان یکی از موضوعات مهم برای متخصصان است. در حال حاضر متخصصان حوزه علوم شناختی مشغول انجام تحقیقاتی هستند که نشان می دهد چشم انسان چگونه با کنترل مغز می تواند اشیاء را تشخیص دهد و به نتایج جالبی نیز در این زمینه رسیده اند.

در حال حاضر متخصصان حوزه علوم شناختی مشغول انجام تحقیقاتی هستند که نشان می دهد چشم انسان چگونه با کنترل مغز می تواند اشیاء را تشخیص دهد و به نتایج جالبی نیز در این زمینه رسیده اند. محققان در دانشگاه تهران با همین رویکرد پیروز به مدل سازی و پیاده سازی سیستمی شدند که از آن برای تشخیص چهره، دست خط و به زودی یاری به بچه ها اتیسم می توان استفاده کرد.

ایران رتبه ششم نرخ مهاجران تحصیل نموده در آسیا را دارد

موضوع مهاجرت نخبگانی به عنوان یکی از چالش های جدی در حوزه نخبگانی همیشه مورد توجه رسانه ها و تبعاً فرصتی برای حاشیه سازان بوده است که با ارائه آمار نادرست فضای دانشگاهی و نخبگانی کشور را متلاطم نمایند و با استفاده از این موضوع یاس و ناامیدی را به کشور تزریق نمایند.

در یکی از ادعا های مطروحه، عنوان شده است: طبق آمار صندوق بین المللی پول، ایران از نظر فرار مغز ها در بین 91 کشور دنیا مقام اول را از آن خود نموده است. این در حالی است که بر اساس گزارش سال 1998 صندوق بین المللی پول، ایران از نظر نرخ خروج تحصیل کردگان به مقصد کشور های OECD با نرخ 25.6 درصد در میان 10 کشور اول مهاجرفرست قرار ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 437

به "ارائه تسهیلات به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی ، پیوند سالیانه 1400 سلول بنیادی خونساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی ، پیوند سالیانه 1400 سلول بنیادی خونساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید