نتیجه مکاتبات دولت و مجلس برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت صمت

به گزارش شاتر عکاسی، رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با مکاتبات اجرا شده بین دولت و مجلس تا خاتمه این هفته تکلیف تصدی وزارت صمت مشخص خواهد شد و دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد کرد.

نتیجه مکاتبات دولت و مجلس برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت صمت

به گزارش شاتر عکاسی به نقل از ایسنا، علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی در جریان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: آقای رییس جمهور اعلام نمودند که بین مجلس و شورای نگهبان در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اختلاف وجود دارد ولی بنده عرض می کنم که بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان اختلافی نیست. مجلس قبلی سه بار موضوع تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت را بررسی کرد و در نهایت به آن رای منفی داد.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون برحسب قانون آقای رییس جمهور باید یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. آقای رییس جمهور نباید به دنبال حاشیه سازی باشد. قانون حکم می کند تا قبل از 22 مردادماه از سوی دولت یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه شرح داد: از 22 مردادماه امضای آقای مدرس خیابانی و تصرفات ایشان غیرقانونی است و دولت باید تا پایان این هفته وزیر پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. دولت بیش از 500 هزار میلیارد تومان بدهی دارد که رقم سنگینی است و قرار است به دولت بعد سپرده شود. بنده به آقای رییس جمهور توصیه می کنم از حاشیه ها فاصله گرفته و به شرایط آشفته بازار توجه کند. دولت باید زودتر وزیر پیشنهادی خود را معرفی کند.

محمد باقر قالیباف که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی اعلام نمود: قانون در این زمینه روشن است و قطعا دولت قانون را رعایت کرده و در چارچوب قانون این موضوع دنبال می شود. از قبل تفکیک وظایف در خصوص این دو وزارتخانه بوده که باید تکلیف آن روشن شود، اما براساس مکاتبات انجام شده بین دولت و مجلس شورای اسلامی تا پایان این هفته دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرده و این موضوع به نتیجه می رسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1159

به "نتیجه مکاتبات دولت و مجلس برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت صمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه مکاتبات دولت و مجلس برای معرفی وزیر پیشنهادی وزارت صمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید