توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن 3 میلیون تن فولاد

به گزارش شاتر عکاسی، بهرام سبحانی در مورد ادعای گم شدن 3 میلیون تن فولاد گفت: اگرچه در مقایسه بین مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) و تولید کل محصولات فولادی، برای یک سال کامل شمسی، اختلاف حدود 3 میلیون تن مشهود است، اما با توجه به یک سری نکات و عوامل مهم، موضوع گم شدن یا قاچاق این مقدار محصول میانی قابل احراز نیست.

توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن 3 میلیون تن فولاد

به گزارش ایلنا، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران افزود: اولاً آمار صادرات که برای دوره یک ساله (از یکم فروردین تا 29 اسفند) که توسط گمرکات کشور اعلام می شود را نمی شود به تولید همان دوره نسبت داد، زیرا کالایی که در سه ماهه اول هر سال از گمرکات کشور صادر می شود، مربوط به تولیدات سال قبل است.

وی ادامه داد: ثانیاً همواره در هر مقطع زمانی، بخشی از محصولات میانی خریداری شده توسط واحد های نورد به عنوان کالای در جریان تولید در طول خط تولید و انبار مواد اولیه موجود است که در آمار تولید شمش و اسلب منظور می شود، ولی چون هنوز به محصول نهایی قابل فروش تبدیل نشده در آمار محصول نهایی نمی آید و با توجه به کثرت واحد های نورد، حجم شمش و اسلب ذخیره شده در انبار مواد اولیه واحد های نورد قابل توجه است.

سبحانی گفت: نکته سوم این است که از آنجایی که آمار ارائه شده توسط انجمن فولاد از شرکت های تولیدی دریافت می شود و تعدادی از شرکت های خودمصرفی در هر مقطع مقداری شمش تولیدی را هنوز به محصول تبدیل نکرده اند این مقدار شمش تولیدی در آمار محصول نهایی منظور نمی شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: باتوجه به توضیحات فوق کاملاً بدیهی است که بین میزان مصرف ظاهری فولاد میانی و حجم تولید محصولات فولادی، مغایرت هایی وجود داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1702

به "توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن 3 میلیون تن فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن 3 میلیون تن فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید