توئیت ظریف درباره هتاکی شارلی ابدو و ادعای آزادی بیان در فرانسه

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحریک خشونت و نفرت علیه مسلمانان به وسیله افترای کلیشه ای و هتک حرمت به کتاب مقدس مسلمانان و پیامبر(ص) خواهان انتها دادن به این رویه شد.

توئیت ظریف درباره هتاکی شارلی ابدو و ادعای آزادی بیان در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت:

آزادی بیان؟

یا

ریاکاری نهادینه؟

تحریک به خشونت و نفرت علیه 1.8 میلیارد نفر مسلمان با افترای کلیشه ای و هتک حرمت به کتاب مقدس و پیامبر آنان تشویق می گردد.

اما در مقابل، حتی نزدیک شدن به روایت رسمی در خصوص رویدادهای تاریخ معاصر - که البته رویدادهایی تنفرآور هم بوده اند- ممنوع است.

دیگر کافی است!

نشریه فکاهی شارلی ابدو چاپ پاریس اخیراً در اقدامی گستاخانه و توهین آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد، اما رئیس جمهور فرانسه این اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم نکرده است.

فرانسه این گونه هتاکی ها و گستاخی ها را جزو آزادی بیان قلمداد می نماید، لذا امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه این اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم نکرده است.

ماکرون ضمن مخالفت با محکوم کردن اقدام موهن نشریه فکاهی شارلی ابدو گفت: در جایگاهی نیستم که بتوانم علیه تصمیم نشریه برای انتشار کاریکاتورها حکم صادر کنم.

رئیس جمهور فرانسه این اقدام توهین آمیز را به مسئله آزادی بیان و عقیده ربط داد و اضافه نمود: کشورم از آزادی بیان و عقاید برخوردار است.

این ادعای مکرون در حالی است که ناظران همیشه این سؤال را می پرسند؛ اگر در فرانسه آزادی بیان وجود دارد چرا تحقیق و اظهار نظر درباره هولوکاست در آن کشور ممنوع است؟

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1175

به "توئیت ظریف درباره هتاکی شارلی ابدو و ادعای آزادی بیان در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت ظریف درباره هتاکی شارلی ابدو و ادعای آزادی بیان در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید