تور ارزان فرانسه: فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، گابریل آتال، سخنگوی ریاست جمهوری فرانسه بیان کرد که پاریس در خصوص اختلافات مربوط به ماهیگیری با انگلیس، تحریم های احتمالی را در خصوص قیمت انرژی و تجارت تا انتها هفته اعلام می نماید.

تور ارزان فرانسه: فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

این اقدام پاریس در واکنش به تصمیم ماه گذشته انگلیس در جزیره جرزی برای رد مجوز فعالیت ده ها قایق ماهیگیری فرانسوی در آب های سرزمینی بریتانیا صورت می گیرد.

آتال با اشاره به اختلافات بر سر حوزه ماهیگیری با انگلیس گفت: در صورت عدم رعایت توافق، تحریم ها را اعمال کنیم. چند نوع تحریم ممکن است؛ قیمت انرژی، دسترسی به بنادر (فرانسه)، مسائل تعرفه ها را شامل گردد.

به گفته سخنگوی دولت فرانسه، در صورت عدم دستیابی به توافق با لندن درخصوص جزیره جرزی، این تحریم ها از ماه نوامبر اجرایی خواهد شد.

فرانسه بعلاوه خواهان آن شده که 27 عضو اتحادیه اروپا نیز اقدامات متقابل را در برابر انگلیس انجام دهند.

دور تازه تنش ها بین انگلیس و فرانسه بر سر حق ماهیگیری در آب های بین دو کشور پس از آن بالا گرفت که پاریس در خصوص گروگان گرفتن حق ماهی گیری فرانسه از سوی لندن هشدار داد.

آنیک ژیراردن، معاون امور دریایی وزیر حمل و نقل فرانسه هشدار داده که حق ماهی گیری این کشور نباید به علت اختلاف نظرهای سیاسی میان دو کشور گروگان گرفته گردد. انگلیس وعده داد که درخواست فرانسه را مورد تجدید نظر قرار می دهد. اما ژیراردن تاکید دارد که دولت انگلیس مجوز قطعی برای صیادان فرانسوی صادر کند.

از بهمن ماه گذشته که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شد، نزاع میان لندن و پاریس بر سر حق ماهی گیری ادامه دارد. اردیبهشت ماه گذشته اختلافات دو طرف در آب های اطراف جزیره جرسی بالا گرفت و در پی آن حدود یکصد کشتی فرانسوی اطراف این جزیره را محاصره کردند.

دولت فرانسه به قطع برق این جزیره تهدید کرد که متعلق به انگلیس است و نزدیک مرزهای فرانسه واقع شده است. انگلیس هم در مقابل دو کشتی جنگی به منطقه اعزام کرد تا از محاصره آن به وسیله ماهی گیران فرانسوی جلوگیری کند.

هرچند با دخالت سران دو کشور بحران در این منطقه فروکش کرد اما اختلاف نظرها بر سر حق ماهی گیری همچنان باقیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1865

به "تور ارزان فرانسه: فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: فرانسه بدنبال اعمال تحریم علیه انگلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید