افزایش 61 درصدی تحقق درآمدهای نفتی

به گزارش شاتر عکاسی به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت در گردهم آیی مشترک فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی که در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید، گفت: موضوع اشتغال یکی از اساسی ترین مسایلی است که هم در قانون برنامه ششم توسعه و هم در قانون بودجه سال 1397 کل کشور به آن پرداخته گردیده است.

افزایش 61 درصدی تحقق درآمدهای نفتی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: براساس جدیدترین گزارش خزانه داری کل کشور، حدود 150 هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی گردیده ما در قانون مذکور به عنوان درآمدها محقق گردیده که میزان تحقق این عدد نسبت به پیش بینی 77 درصد است و با توجه به رقم سال گذشته، 48 درصد بیشتر است.

نوبخت، رقم تحقق درآمدهای مالیاتی و حقوق گمرکی را 55 درصد بیان نمود و اضافه نمود: نرخ تحقق درآمدهای نفتی هم 16 درصد بیشتر از پیش بینی است و نسبت به سال گذشته 61 درصد بیشتر است.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در شش ماه امسال، حدود 26 هزار و 389 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت گردیده و این رقم هم حدود چهار برابر بیشتر از سال گذشته بوده و گویای آن است که به رغم تلاطم ها و نوسان های مختلف اقتصادی، ما روند دریافت ها و پرداخت هایمان وضعیت بهتری داشته است.

شایان ذکر است؛ در این جلسه نمایندگان عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی در اظهارنظرهای خود از بین بردن مسائل ناشی از سوء مدیریت از روند اشتغال، برطرف موانع فراوری و از بین بردن بلاتکلیفی ها در سیاست گذاری ها را مورد تاکید قرار دادند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 54

به "افزایش 61 درصدی تحقق درآمدهای نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 61 درصدی تحقق درآمدهای نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید