ادعای بی بی سی درباره اعزام خبرنگار به ایران

به گزارش شاتر عکاسی، فارس نوشت: یکی از مدیران رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی، مدعی شده این رسانه یک خبرنگار به ایران اعزام کرده است.

ادعای بی بی سی درباره اعزام خبرنگار به ایران

جوناتان مانرو، رئیس بخش گردآوری اخبار در رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی در توئیتر مدعی شده بخش انگلیسی این رسانه اقدام به اعزام خبرنگار به ایران کرده است.

این خبرنگار در توئیتی روز یکشنبه نوشته است: امروز، بی بی سی با مارتین پیشنس پوشش اخبار از داخل ایران را آغاز می کند. این یک دسترسی نادر در مقطعی کلیدی است. محدودیت هایی درباره جابجایی های این تیم وجود دارد، اما در خصوص آنچه آنها می گویند چنین محدودیتی نیست.

منابع دیگر هنوز این خبر را تأیید نکرده اند.

رسانه دولتی بی بی سی از جمله رسانه هایی است که از دیرباز به دشمنی با ملت ایران شهرت دارد. این رسانه در کودتای 28 مرداد سال 1332 در سرنگونی دولت مصدق نقش آفرینی کرد.

بخش فارسی این رسانه موسوم به بی بی سی فارسی که در آستانه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 1388 آغاز به کار کرد از رسانه های نقش آفرین در فتنه سال 1388 بود.

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن چندی پیش بی طرفی بی بی سی فارسی را زیر سوال برده بود. او اسفندماه سال گذشته در صفحه توئیتر خود نوشت: بی بی سی فارسی نمیتواند یک شبکه خبری مستقل باشد، چون بودجه آن از بودجه عمومی کشور (تامین می شود) و لذا فعالیت آن تحت نظارت دولت انگلیس است.

وی اضافه نمود: کمیته ای از مجلس بریتانیا نیز سه سال قبل از تشکیل این شبکه، موکدا به شبکه بی بی سی توصیه کرده بود که برای ایجاد تغییرات سیاسی در ایران به ایجاد سرویس فارسی اقدام کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 250

به "ادعای بی بی سی درباره اعزام خبرنگار به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای بی بی سی درباره اعزام خبرنگار به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید