30 درصد واحدهای صنفی پوشاک در چهارمحال و بختیاری غیرفعال هستند

به گزارش شاتر عکاسی، رییس اتحادیه پوشاک شهرستان شهرکرد از وجود یک هزار و 200 واحد صنفی در این اتحادیه اطلاع داد و گفت: به علت رکود بازار، در حال حاضر 30 درصد این واحدها غیر فعال هستند.

30 درصد واحدهای صنفی پوشاک در چهارمحال و بختیاری غیرفعال هستند

رییس اتحادیه پوشاک شهرستان شهرکرد از وجود یک هزار و 200 واحد صنفی در این اتحادیه اطلاع داد و گفت: به علت رکود بازار، در حال حاضر 30 درصد این واحدها غیر فعال هستند.

منصور کیانی در گفت و گو با خبرنگار شاتر عکاسی - اظهار کرد: لباس های نامناسب و لباس هایی که بر روی آن ها نوشته ها و عکس های نامناسب و ضد شئونات اسلامی چاپ شده است، از سطح شهر جمع آوری و در صورت مشاهده برخورد قانونی می گردد.

وی با اشاره به اینکه 40 درصد از بازار پوشاک استان را محصولات وارداتی یا قاچاق تشکیل می دهد، توضیح داد: عمده این پوشاک از کشورهای چین و ترکیه وارد استان می گردد.

رییس اتحادیه پوشاک شهرستان شهرکرد در ادامه اضافه نمود: از کشورهایی دیگری همچون تایلند نیز پوشاک بچگانه وارد استان می گردد.

وی استقبال از پوشاک قاچاق را تنها به علت تنوع و قیمت مناسب آن دانست و گفت: کیفیت پوشاک فراوری داخل به مراتب بالاتر از پوشاک وارداتی و قاچاق است، اما تفاوت قیمت ها موجب گرایش مردم به سمت پوشاک قاچاق شده است.

کیانی در ادامه با اشاره به وجود تعداد 12 واحد صنفی فروش لباس خارجی دسته دوم(تاناکورا) در شهرستان شهرکرد، گفت: طبق قوانین تجارت باید تمامی این واحدها جمع آوری شوند و تا کنون با 9 واحد از واحدهای فروش لباس تاناکورا برخورد قانونی شده است و جمع آوری مابقی نیز در دست اجرا است.

وی از وجود یک هزار و 200 واحد صنفی در این اتحادیه اطلاع داد و گفت: به علت رکود بازار، در حال حاضر 30 درصد این واحدها غیر فعال هستند.

رییس اتحادیه پوشاک شهرستان شهرکرد اضافه نمود: وضعیت فروش در بازار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کمتر بود.

کیانی گفت: بازرسان اتحادیه پوشاک به صورت مستمر از واحدهای صنفی این بخش بازرسی می نمایند و فروشندگان موظف به رعایت قوانین هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 342

به "30 درصد واحدهای صنفی پوشاک در چهارمحال و بختیاری غیرفعال هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد واحدهای صنفی پوشاک در چهارمحال و بختیاری غیرفعال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید