پیامک اشتباه برای معین تکلیف خانه های خالی

به گزارش شاتر عکاسی، در حالی بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی تا به امروز 1.5 میلیون پیامک به مالکان خانه های خالی ارسال شده که بعضی مخاطبان اعلام می نمایند پیامک هایی برای مشخص تکلیف خانه هایی که متعلق به آنها نیست برایشان ارسال شده است.

پیامک اشتباه برای معین تکلیف خانه های خالی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در هفته های اخیر فرآیند ارسال پیامک به مالکان بیش از یک واحد مسکونی برای معین شرایط اسکان خانه های آنها شروع شده است.

بنا به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، روزانه 100 هزار پیامک به مالکان بیش از یک واحد مسکونی ارسال می گردد. وزیر راه و شهرسازی هم امروز اعلام نمود که تا به امروز 1.5 میلیون پیامک در این زمینه ارسال شده است.

با این حال، به نظر می رسد عدم هماهنگی دستگاه های مرتبط با سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی به مشکلاتی در این خصوص منجر شده است. به طور مثال برخی مخاطبان عنوان می نمایند در حالی که مدتی قبل خانه خود را فروخته و سند زده اند و واحد دیگر را خریداری نموده اند، پیامکی به منظور معین تکلیف هر دو خانه در بازه زمانی 10 روزه برای آنها ارسال شده است.

در این پیامک ها لینک مربوط به شرایط خانه های فرد مورد نظر واقع شده است که پس از باز کردن آن می توان آخرین اطلاعات مالکیت خانه را معین کرد.

اگر منزل مسکونی واگذار شده باید اطلاعات خریدار از جمله کد ملی و شماره موبایل او که اجباری است درج گردد، در حالی که ممکن است برخی افراد هم اکنون به این اطلاعات دسترسی نداشته باشند و نتوانند به وسیله دفتر املاک یا دفتر ثبت اسناد به اطلاعات خریدار دسترسی پیدا نمایند.

در این صورت، سوال این است که آیا خانه قبلی به عنوان واحد در تملک فروشنده در نظر گرفته و مشمول مالیات بر خانه های خالی خواهد شد یا خیر؟

به نظر می رسد فرایند شناسایی واحدهای خالی از سکنه در گام های ابتدایی با مشکلاتی روبرو شده که طبیعتاً وضع مالیات بر این واحدها را نیز دچار مشکل می نماید. البته به اذعان پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، ممکن است شناسایی و رکورد حدود 28 میلیون واحد مسکونی کل کشور در بازه زمانی کوتاه مدت ممکن نباشد اما قطعاً طی دو سه سال محقق خواهد شد.

مردم هر چه سریع تر نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایند

امروز محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - با اعلام اینکه تا به امروز 1.5 میلیون پیامک به مالکان خانه های خالی ارسال شده است، گفت: خوشبختانه در یک ماه اخیر اقدامات مثبتی در حوزه تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان اجرا شده و قطعاً این سامانه یاری شایانی به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قوانین مالیاتی از جمله قانون مالیات بر خانه های خالی خواهد نمود.

او که در حاشیه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس سخن می گفت، اظهار کرد که هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، مقابله با سوداگری در عرصه مسکن و تبدیل مسکن از یک کالای سرمایه ای به کالای مصرفی است تا بازار به سمت ثبات و آرامش حرکت کند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد که مردم هر چه سریع تر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه املاک اقدام نمایند تا بتوانیم مرحله راستی آزمایی را به صورت کامل اجرایی و عملیاتی کنیم و پس از آن سازمان امور مالیاتی بر اساس مفاد قانون بتواند از مشمولان نهایی مالیات اخذ کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1169

به "پیامک اشتباه برای معین تکلیف خانه های خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک اشتباه برای معین تکلیف خانه های خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید