وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده پرداخت می شود

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصویب افزایش وام ازدواج به 50 میلیون برای هر یک از زوجین گفت: این وام از ابتدای سال 99 به زوجین پرداخت می شود.

وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده پرداخت می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مسائل مربوط به اشتغال، تحصیل، اوقات فراغت و ایجاد زمینه مشارکت های اجتماعی، سیاسی جوانان برای این وزارتخانه حائز اهمیت است، گفت: گسترش سازمان های مردم نهاد جوان و ارتقای تسهیلات ازدواج از جمله فعالیت های مستقیم این وزارتخانه است.

وی در خصوص افزایش مبلغ وام ازدواج جوانان، گفت: بر اساس آنچه که در کمیسیون تلفیق مطرح شده و خوشبختانه به مرحله تصویب رسیده است رقم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج که در سال 98-97 به رقم 30 میلیون تومان افزایش یافته بود باز هم افزایش یافته و این رقم به 50 میلیون تومان رسیده است.

سلطانی فر در ادامه گفت: سیستم بانکی کشور فعالیت خوبی در حوزه اعطای این تسهیلات داشته و زمان انتظار برای دریافت تسهیلات ازدواج به کمتر از 1.5 ماه رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می شود، گفت: یعنی هر زوج صد میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این تسهیلات از سال 99 با بازپرداخت 4 درصد در مدت 5 سال ارائه خواهد شد.

سلطانی فر با اشاره به اینکه اعطای این تسهیلات کمک بسیار خوبی از سوی دولت و نظام بانکی در حوزه ازدواج جوانان محسوب می شود، ابراز داشت: برای بهبود شرایط ازدواج با کمک کارشناسان روانشناسی و جامعه شناسی دفاتر ازدواج جوانان را راه اندازی کردیم تا در بدو شروع زندگی با دریافت مشاوره های ازدواج به مهارت آموزی زندگی مشترک دست پیدا کنند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بسکمک از طلاق های ثبت شده در کشور در 2 تا 3 سال اول زندگی زناشویی رخ می دهد که با کمک مشاوره، کارشناسان و خبرگان این حوزه می توانیم در تحکیم بنیان های خانواده گام برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 727

به "وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید