نیروهای آمریکایی قصد خروج از خاک عراق را ندارند

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، ایوب الربیعی نماینده مجلس عراق امروز چهارشنبه سخنانی را در مورد تداوم حضور نیروهای نظامی آمریکا در این کشور مطرح نمود.

نیروهای آمریکایی قصد خروج از خاک عراق را ندارند

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: نیروهای ایالات متحده آمریکا قصد خروج از خاک عراق را ندارند. این درحالی است که مصوبه نمایندگان مجلس بر لزوم خروج نیروهای بیگانه تأکید دارد.

این نماینده مجلس عراق در ادامه سخنان خود یادآور شد: علیرغم اینکه اقشار مختلف عراق و جریان های سیاسی خواهان خروج آمریکایی ها از خاک خود هستند اما شواهد نشان می دهد که واشنگتن تمایلی به انجام این کار ندارد.

پیش از این، هادی العامری رهبر ائتلاف فتح عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.

رهبر ائتلاف فتح همچنین بیان کرد: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی پذیریم. ما نمی خواهیم هیچ گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.

العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1661

به "نیروهای آمریکایی قصد خروج از خاک عراق را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای آمریکایی قصد خروج از خاک عراق را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید