مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها

به گزارش شاتر عکاسی، گروه صنعتی ABB متخصص در ساخت ربات های صنعتی است که مثلاً قادر به فراوری خودرو، اسمبل کردن قطعات الکترونیک و یا ساخت و بسته بندی مواد غذایی بدون دخالت انسانی هستند.

مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها

قطعات کارخانه نه به صورت فیکس و ثابت، بلکه به صورت سیار و موبایل نصب می گردد تا بتوان در هرلحظه آن ها را جابجا کرد.

به گفته Per Vegard Nerseth مدیر بیزینس در ABB، قرار نیست بزرگ ترین کارخانه ساخته گردد بلکه در فضایی انعطاف پذیر تأمین نرم افزار و سخت افزار کارخانه های رباتیک مهیا گردد.

به گزارش خبرنگاران، این کارخانه که قرار است 22 افتتاح گردد، اولین کارخانه از نسل آینده صنایع کارخانه ای خواهد بود که تمام رباتیک ساخته می گردد.

کمپانی رباتیک YuMi Robot سازنده دستگاه های رباتیک صنعتی نیز به عنوان مشارکت کننده در کنار شرکت سوئیسی فعالیت خواهد نمود.

کارخانه ای که قرار است در شانگهای احداث گردد، میزبان مرکز تحقیقات هوش مصنوعی نیز خواهد بود و انسان ها در کنار ربات حضور خواهند داشت تا زمینه توسعه این نوع صنعت را فراهم آورند.

کمپانی ABB در حال پیاده سازی طرح های مشابه در ابعاد کوچک تر در Västerås سوئد و آبورن هیلز میشیگان است اما سرمایه گذاری سنگین در چین علی رغم تنش تجاری میان آمریکا و چین توسط سوئیسی ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

منبع مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها

انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1920

به "مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید