مسئولان و شخصیت های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟

به گزارش شاتر عکاسی، مسئولان عراقی امام حسین(ع) را حامل مشعل آزادی و خروج علیه استبداد و یاور مظلومان و مبارزه با فساد حاکم دانستند و بر پیروی از راه امام برای مقابله با ظلم و جور و فساد تاکید کردند.

مسئولان و شخصیت های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برهم صالح رئیس جمهور عراق به مناسب عاشوراء گفت: عاشورای امسال در حالی برگزار می شود که دنیا با بحران بزرگ در سایه درگیری ها و شیوع کرونا دست و پنجه نرم می کند. ملت ما در این شرایط اثبات کردند که دنباله رو امام حسین(ع) در یاری فقرای نیازمند هستند. عراق امروز شاهد تحولات حساس و خطرناکی است. عراقی ها پس از رنج متمادی و محرومیت طولانی مدت به دنبال عدالت و حاکمیت قانون و پایان فساد و زندگی کریمانه هستند.

از سوی دیگر محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق هم به مناسبت عاشوراء در بیانیه ای امام حسین(ع) را حامل مشعل آزادی و خروج علیه استبداد و یاور مظلومان دانست و گفت: امروز این مناسبت و واقعه را نه فقط به این خاطر که مناسبتی تاریخی است که شایسته یادآوری است بلکه به این دلیل که این اقدام انقلابی مداوم و دائمی است تا زمانی که حقی غصب شده باشد و ظلم روا داشته شده باشد. ما قیام امام حسین(ع) علیه فساد را گرامی می داریم. نبرد امام حسین(ع) با باطل در طول زمان و در طول نسلها تجسم یافته است. این نبرد ادامه خواهد یافت علیه مفسدان و اهل باطل. جهت اصلاح بارها با وجود تلاش افراد باشرافت با اختلال روبرو شده است و با وجود خواسته های مشروع برای تغییر و اصلاحات از طریق برگزاری انتخابات زودهنگام و برنامه دولتی که خواسته های مردم را برآورده کند؛ اما محقق نشده است. زمان آن فرا رسیده است که برای فردایی بهتر حرکت کنیم و همانند امام حسین(ع) و اصحابش باشیم.

در همین ارتباط رهبر جریان صدر به مناسبت عاشورا بر ضرورت تداوم راه امام حسین(ع) تاکید کردند. به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه عراقیون، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در بیانیه ای به مناسبت روز عاشوراء خطاب به امام حسین(ع) گفت: تیرهایی که شما را به شهادت رساند و شمشیرهایی که شما را ذبح کرد و اسبهایی که بر بدن مبارک شما تاختند و آن جماعتی که شما را از جرعه آبی محروم کردند همان جماعت فساد مفسدان بودند و امروز می خواهند که بر عراق و مردم آن و دین خدا و اعتقاد ما غلبه کنند.

مقتدی صدر اظهار داشت: ما خط مشی شما را ادامه خواهیم داد و علیه فساد می ایستیم. همانگونه که شما برای اصلاح امت جدت بپا خواستی ما امروز برای اصلاح عراق دوست داشتنی، بر می خیزیم و با وجود همه توطئه های خارجی به اصلاحات و آزادی ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1205

به "مسئولان و شخصیت های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان و شخصیت های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید