ملاقات با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداد

به گزارش شاتر عکاسی، حاشیه های سفر رئیس جمهور فرانسه به مسکو و در صدر آن ماجرای مذاکره وی با همتای روس خود پشت میز جنجالی 5 متری کرملین همچنان ادامه دارد.

ملاقات با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداد

به گزارش یورونیوز، چند روز پس از سفر امانوئل ماکرون به روسیه خبر امتناع او از دادن آزمایش کووید در مسکو رسانه ای شده و دو نفر از نزدیکان آقای ماکرون به خبرگزاری رویترز گفته اند برای اینکه نمونه دی ان ای ماکرون به دست روس ها نیفتد، رئیس جمهور فرانسه از انجام آزمایش کووید تحت نظر کرملین خودداری نموده و ترجیح داده با حفظ فاصله از پشت یک میز 5 متری با ولادیمیر پوتین صحبت کند.

این دو منبع فرانسوی به رویترز گفته اند که امانوئل ماکرون دو گزینه داشته است: یا تن به آزمایش پی سی آر کرملین بدهد و در عوض امکان نزدیک شدن فیزیکی به پوتین را داشته باشد یا آزمایش ندهد و فاصله بیشتری را در ملاقات با همتای روس خود رعایت کند.

رئیس جمهور فرانسه با انتخاب گزینه اول، از همان ابتدا شکل ملاقاتش با پوتین را می دانسته؛ اینکه قرار نیست رهبران دو کشور با هم دست بدهند یا شانه به شانه هم عکس یادگاری بگیرند.

اما این مسئله دستمایه نقدها بعضی از فرانسوی ها از رئیس جمهورشان شد و شائبه هایی را در خصوص تاثیرگذار بودن این سفر، به ویژه با توجه به بیانیه های نسبتا متفاوت کرملین و الیزه در خصوص دستاورد های این ملاقات به همراه داشت.

با این حال به ادعای این دو منبع نزدیک به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ترجیح داده بدلایل امنیتی نمونه ای از دی ان ای خود را در دست روس ها جا نگذارد.

یکی از این منابع اضافه نموده که ماکرون قبل از ترک فرانسه آزمایش پی سی آر انجام داده بود و پس از ورود به مسکو هم پزشک شخصی الیزه از او آزمایش آنتی ژن گرفته است.

این درحالیست که ظاهرا کرملین تنها تست کرونای خود را قبول می نماید و روس ها به هیئت فرانسوی می گویند که باید از ولادیمیر پوتین در یک حباب شدید بهداشتی محافظت گردد. کرملین تا به امروز به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

موضوع امتناع امانوئل ماکرون در حالی رسانه ای می گردد که 3 روز پس از ملاقات او و پوتین، سفر قاسم ژُمارت توکایف به مسکو و استقبال گرم و صمیمانه پوتین از این همتای قزاق، مجددا به داغ شدن موضوع میز 5 متری و نحوه پذیرایی پوتین از همتایان ایرانی و فرانسوی خود دامن زده است.

در ملاقات روسای جمهوری روسیه و قزاقستان نه خبری از آن میز معروف است و نه رعایت فاصله؛ دو یار دیروز و همپیمان امروز، با هم دست می دهند و حتی همدیگر را در آغوش می گیرند.

معین نیست آیا این پروتکل در خصوص رئیس جمهور قزاقستان هم رعایت شده یا مناسبات سیاسی دست پوتین را برای استثناء قائل شدن بر این قاعده باز گذاشته است.

پیش تر هم ودلایمیر پوتین بدون رعایت پروتکل های بهداشتی با رئیس جمهور آرژانتین ملاقات نموده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2058

به "ملاقات با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید