مروارید طبیعی و صنعتی چند؟

به گزارش شاتر عکاسی، ارزش یک مروارید بسته به عواملی مانند نوع، مقدار، رنگ، کیفیت سطح و موارد دیگر می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. اما با این وجود ارزش یک مروارید وحشی بیشتر از یک مروارید پرورشی است و به طور میانه، یک عدد طبیعی آن در بازار های خارجی از 300 تا 1500 دلار خرید و فروش می گردد. در ایران نیز آگهی انواع مروارید ها در پلتفرم های خرید و فروش آنلاین منتشر می گردد که قیمت های شان متغیر است.

مروارید طبیعی و صنعتی چند؟

به گزارش خبرنگاران، مشهورترین نوع مروارید آکویا است که گرد و سفید رنگ است. آن ها اولین مروارید هایی بودند که پرورش داده شدند و مقدار آن ها کمی کوچکتر از هم نوعان خود است. یک رشته مروارید آکویا می تواند از 300 دلار تا بیش از 10000 دلار قیمت داشته باشد.

مروارید های آب شیرین در طیف وسیعی از اشکال و مقدار ها و رنگ ها وجود دارند و تقریباً شبیه مروارید های آکویا هستند، اما قیمت کمتری دارند و رشته آن بین 50 تا 2000 دلار خرید و فروش می گردد.

نوع دیگر مروارید، تاهیتی است که با رنگ های تیره دیده می گردد. یک رشته از مروارید تاهیتی بسته به مقدار و کیفیت، می تواند از 500 دلار تا بیش از 25000 دلار قیمت داشته باشد.

اما گران ترین مروارید نوع دریای جنوبی است که اتفاقا بزرگترین مروارید نیز به شمار می رود. یک رشته مروارید دریای جنوبی طبق اعلام سایت thepearlsource می تواند از 1000 دلار تا بیش از 100000 دلار متغیر باشد.

مروارید طبیعی چند؟

فروشندگان مروارید در ایران، جواهر خود را به شکل رشته ای، دانه ای و گرمی خرید و فروش می نمایند. بیشتر آن ها نیز ادعا دارند که مرواریدشان اصل است، اما بیشتر اوقات ادعای شان اشتباه از آب در می آید. در این رابطه یک فروشنده که ساکن محله آرژانتین در تهران است، تعدادی مروارید را با تاکید بر اصل بودن آن ها و بدون قیمت، آگهی نموده است.

با این فروشنده وارد تبادل نظر می شویم و می پرسیم که قیمت مروارید ها چند است و چه تعدادی موجودی دارد. او که نمی خواهد نامش فاش گردد، پاسخ می دهد که 127 عدد مروارید دارد که هر کدام شان را 15 هزار تومان به فروش می رساند. می پرسیم، مروارید ها گواهی اصالت هم دارند. می گوید که گواهی ندارد، اما تعدادی را در اختیارمان قرار می دهد تا پیگیر اصالت آن ها شویم و اگر اصل بودند، باقی مروارید ها را از او خریداری کنیم.

یک آگهی دهنده دیگر که مرواریدش را به شکل رشته ای می فروشد و ساکن محله پیروزی در تهران است، یک رشته مروارید را 2 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رساند. او می گوید که مراوید ها را از عربستان و مکه تهیه نموده و از اصالت آن ها خبری ندارد. اما این اطمینان را می دهد که فروشنده عربستانی به عنوان مرواید اصل این رشته را به او فروخته است.

بعضی از فروشندگان هم قیمت بالاتری عنوان می نمایند که به قیمت جهانی نزدیک است. در این رابطه یک فروشنده ساکن بوشهر، 8 عدد مروارید میانه سفید، 3 عدد بزرگ و یک عدد مراوید سفید، یک عدد مروارید رنگی را در ازای 25 میلیون تومان می فروشد.

در این میان بعضی از آگهی دهندگان نیز به شکل گرمی و کیلویی مروارید می فروشند. مثلا یک فروشنده ساکن همدان، 500 گرم مروارید سفید تراش نخورده را به قیمت 40 میلیون تومان به فروش می رساند. او تاکید نموده که به خریدار واقعی یک میلیون تومان تخفیف می دهد.

فروشنده دیگری هم که مروارید پرورشی می فروشد، برای یک رشته مراورید 350 هزا تومان طلب نموده است.

قیمت مروارید صنعتی چقدر است؟

جالب است بدانید که فروشندگان در پلتفرم های آنلاین، مروارید صنعتی نیز به فروش می رسانند. مروارید هایی ساخت دست انسان، که صدف ها در شکل گیری شان دخالتی ندارند. این مروارید ها ارزش چندانی ندارند، اما در صنعت جواهر سازی به کار گرفته می شوند تا قیمت نهایی مقرون به صرفه تر تمام گردد. هر چند قیمت ثابت و مشخصی هم در بازار برای آن وجود ندارد.

در این رابطه یک آگهی دهنده که ساکن همدان است، برای فروش یک کیلوگرم مروارید صنعتی 7 میلیون تومان طلب نموده است.

فروشنده دیگری هم که ساکن بندر لنگه است، مروارید صنعتی را به شکل گرمی می فروشد. او گفته که این مروارید ها وارداتی هستند و هر گرم از آن را با قیمت 8 هزار تومان به فروش می رساند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2097

به "مروارید طبیعی و صنعتی چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروارید طبیعی و صنعتی چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید