عدم ارتباط صنعت و دانشگاه نتیجه ای جز بیکاری ندارد

به گزارش شاتر عکاسی، عبدالوهاب سهل آبادی بعداز ظهر چهارشنبه در همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه به میزبانی اصفهان گفت: سالهاست که به دنبال ارتباط دانشگاه با صنعت هستیم که البته این حلقه اتصال به وجود نیامده است و بیکاری حاصل این عدم ارتباط است.

عدم ارتباط صنعت و دانشگاه نتیجه ای جز بیکاری ندارد

وی با گلایه از اینکه چرا باید جوانان نخبه به خارج از کشور رفته و ایده های خود را مطرح نمایند، بیان داشت: بر اساس آمار، درصد بسیار بالایی از جوانان دانش آموخته کشور هنوز بیکار هستند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه با وجودی که 40 سال از انقلاب می گذرد اما هنوز ارتباط بین دانشگاه و صنعت شکل نگرفته است، توضیح داد: باید دید که صنعتگر و دانشگاه کدام وظایف خود را انجام ندادند که وضع امروز وجود دارد، چقدر هر دو طرف تفاهم نامه نوشتند اماشرایط هنوز به گونه ای است که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد برای آبدارچی شدن در آزمون استخدامی حاضر می شود.

وی با بیان اینکه امروز تکلیفی که برای واحدهای صنعتی بریدند این است که هر یک پنج نفر را بر سر کار ببرند واین در حالی است که در این جنگ اقتصادی همزمان 15 استاندار را از سر کار برکنار کردند، اضافه نمود: می گویند که تولیدنمایندگان در ارتباط با وضع بد اقتصادی سخن نگویند بلکه هرکدام دست چند نفر دیگر را هم بگیریم و بر سر کار ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 100

به "عدم ارتباط صنعت و دانشگاه نتیجه ای جز بیکاری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم ارتباط صنعت و دانشگاه نتیجه ای جز بیکاری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید