طرح زمستان بیدار در روستاهای گردشگری اردبیل اجرا می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرای طرح زمستان بیدار در روستاهای هدف گردشگری این استان اطلاع داد.

طرح زمستان بیدار در روستاهای گردشگری اردبیل اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، صغری فرشی سرپرست معاونت گردشگری استان روز گذشته 18 آذر 97 در بازدید از روستاهای گردشگری گلشن و عنبران اولیا در نمین توضیح داد: زمستان بیدار که در واقع ماموریت ابلاغی از سوی استاندار اردبیل به منظور رونق گردشگری زمستانی است تا سرانجام امسال با جدیت دنبال می گردد.

او با اذعان به قابلیت های گردشگری روستاها در حوزه گردشگری زمستانی اضافه نمود: در نیمه دوم امسال برنامه های متنوعی در قالب جشنواره زمستانی پیش بینی شده که سهمی نیز برای روستاها در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل اضافه نمود: به ویژه انتظار می رود دهیاران و اهالی روستاها در اجرای برنامه ها مشارکت داشته باشند و بتوان قابلیت های گردشگری زمستانی روستاها را در قالب برنامه های تعریف شده معرفی کرد.

فرشی با تاکید به اینکه آداب و رسوم و سنت های هر منطقه و جاذبه های تاریخی و طبیعی ظرفیت های کمتر شناخته شده گردشگری زمستانی است، اضافه نمود: در راستای رونق گردشگری روستاها در کنار جشنواره ها، راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی نیز مورد حمایت است.

او با اذعان به افزایش تقاضا جهت راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی متذکر شد: گردشگری فرصت مناسبی برای رشد و پویایی اقتصاد روستاها است و تنها کافی است خود اهالی روستاها مشارکت مطلوب داشته باشند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 300

به "طرح زمستان بیدار در روستاهای گردشگری اردبیل اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح زمستان بیدار در روستاهای گردشگری اردبیل اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید