ساماندهی دیوارنگاری های شهر تهران در بازه زمانی 5 ساله

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران آنلاین:معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر ضرورت ساماندهی دیوارنگاری های سطح شهر تهران، گفت: بر اساس برنامه ریزی و مطالعات صورت گرفته قرار است در یک بازه زمانی 5 ساله تمام دیوارنگاری های یادمانی شهر تهران را بازنگری کنیم.

ساماندهی دیوارنگاری های شهر تهران در بازه زمانی 5 ساله

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی با اشاره به ورکشاپ 2 روزه ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا که در عمارت عین الدوله برگزار گردید، گفت: سال هاست که در سازمان در مورد بحث دیوارنگاری های یادمانی به خصوص موضوع شهدا و انقلاب اسلامی فعالیت هایی انجام می دهیم.

او اضافه نمود: آثار بسیار زیادی در مورد یادمان شهدا طراحی، خلق و اجرا شده است. حتی 2 دوره از دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را به دلیل اهمیت یادمان شهدا به این موضوع اختصاص داده ایم.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه با تاکید بر این که ضرورت دارد تا دیوارنگاری های سطح شهر تهران را ساماندهی کنیم، توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی و مطالعات صورت گرفته قرار است در یک بازه زمانی 5 ساله تمام دیوارنگاری های یادمانی شهر تهران را بازنگری کنیم.

به گفته موسوی همه آثاری که احتیاجمند بازسازی و مرمت هستند را مجدد ترمیم خواهیم کرد. همچنین آنهایی که احتیاج به طراحی و اجرای مجدد دارند را دوباره طراحی خواهیم کرد.

او با بیان این که باید در بسیاری از نقاط شهر آثار جدیدی به مجموعه دیوارنگاری های شهر اضافه کنیم، بیان کرد: احتیاج به ارائه الگوهای جدید در زمینه طراحی نقاشی دیواری شهدا داریم. به دلیل ضرورت این موضوع در شورای هنری به صورت مفصل در مورد آن بحث هایی صورت گرفته است.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: در نهایت با بحث و گفت وگوهای صورت گرفته، برگزاری یک دوره ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا از سوی شورای هنری پیشنهاد شد.

موسوی افزود: پس از این پیشنهاد قرار شد ما با هنرمندان به مصاحبه بنشینیم و سیاست ها و رویکردهای جدیدی معین کنیم تا در سایه توصیه ها و نظارت شورای هنری بتوانیم فاکتور خلاقیت را در زمینه طراحی اینگونه آثار ارتقا و افزایش دهیم.

او با تاکید بر این که به دنبال استفاده از ظرفیت هنرمندان برای خلق و ارتقاء کیفیت آثار بودیم، گفت: می خواهیم تجربه ای که از این ورکشاپ به دست آمده را با دیگر هنرمندان در این حوزه هم در میان بگذاریم. در آینده ورکشاپ های دیگری نیز در مورد مباحث مختلف برگزار می گردد و هنرمندان رشته های گوناگون می توانند در آنها شرکت نمایند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید نمود: با مشاهده آثار هنرمندان به نظر می رسد که تا حد قابل توجهی به هدفی که از برگزاری این ورکشاپ داشتیم، رسیده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 364

به "ساماندهی دیوارنگاری های شهر تهران در بازه زمانی 5 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی دیوارنگاری های شهر تهران در بازه زمانی 5 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید