سازمان های مربوط به انرژی با هم تجمیع شوند تا اختلافات حل گردد

به گزارش شاتر عکاسی، تهران (پانا) - رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام نمود دستگاه های مرتبط با انرژی از جمله وزارت نفت، وزارت نیرو و سازمان انرژی اتمی با هم تجمیع شوند تا نتایج بهتری از تصمیمات حاصل شده و اختلافات از بین برود.

سازمان های مربوط به انرژی با هم تجمیع شوند تا اختلافات حل گردد

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، فریدون عباسی، در یازدهمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور اضافه نمود: تصور اینکه نماینده در مجلس قانون گذار است در مردم وجود ندارد و این دید بیشتر در مجالس اوایل انقلاب وجود داشت. اکنون نمایندگان در شهرستان ها به عنوان مسئول تدارکات تلقی می شوند و خواسته هایی دارند که جزء وظائف و اختیارات نمایندگی نیست. باید بپذیریم که نماینده مجلس صرفا قانون گذار و ناظر بر قانون است و نه مجری آن.

وی تاکید نمود: ظرفیت ها و امکانات در داخل کشور زیاد است و ما با تجمیع بخش های مختلف توانستیم کنسرسیوم هایی تشکیل داده و با کنار هم نشاندن این مجموعه ها یک جهش عظیم داشته باشیم. این دیدگاه در مجلس هم به کار گرفته شده و سعی شده است که نه به صورت کامل اما در حد توان قانون بودجه اصلاح گردد، که در این راستا از تخصص و توانایی مدیران ارشد دولت، سندیکاها استفاده شده است.

عباسی بیان نمود: به نظر من برای حل مسائل احتیاج است تا دستگاه های مرتبط با انرژی از جمله وزارت نفت، وزارت نیرو و سازمان انرژی اتمی با هم تجمیع شده تا نتایج بهتری از تصمیمات حاصل شده و اختلافات از بین برود.

وی اضافه نمود: متقاضی شرکت در کمیسیون انرژی زیاد است چرا که پول در آن زیاد است بر خلاف کمیسیون هایی مانند حقوقی و قضایی که مدت ها طول می کشد تا تشکیل گردد و نمایندگان مجلسی که حقوق خوانده اند علاقه به حضور در سایر کمیسیون ها دارند تا کمیسیون خودشان.

رییس اسبق سازمان انرژی اتمی توضیح داد: مجلس باید ریل گذاری نموده و دولت روی ریل حرکت کند، چرا روی ریل حرکت کند؟ چون ریل تعیین است، فرعی و اعوجاج ندارد.

عباسی اضافه نمود: کسی که رییس جمهوری می گردد حق ریل سازی ندارد و در حوزه اجرا باید کار کند و نظر بدهد و ایدئولوژی سازی نیز از وظایف و در حیطه مربوط به رهبر جامعه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1468

به "سازمان های مربوط به انرژی با هم تجمیع شوند تا اختلافات حل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های مربوط به انرژی با هم تجمیع شوند تا اختلافات حل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید