زمان شروع چاقی بر روی شکل گیری دیابت موثر است

به گزارش شاتر عکاسی، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد زمان شروع چاقی در افراد بر روی شکل گیری دیابت در آنها تاثیر مستقیم دارد.

زمان شروع چاقی بر روی شکل گیری دیابت موثر است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی شاتر عکاسی به نقل از مدیکال نیوز، پژوهش تازه ای که در خصوص ایجاد دیابت در افراد مختلف در استرالیا صورت گرفته، نشان می دهد عواملی مانند زمان شروع چاقی، تعداد سال های چاقی افراد و تحولاتی که در این زمینه در گذر زمان رخ می دهد، می تواند شدت خطر ابتلا به دیابت را کاهش یا افزایش دهد.

منظور از چاقی وجود شاخص توده بدنی 30 کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر در افراد است. هر چقدر افراد فرایند چاق شدن را در سنین پایین تری شروع نمایند و به هر میزان زمان چاق بودن آنها بیشتر طول بکشد احتمال مبتلا شدن آنها به دیابت نوع دوم بیشتر می گردد.

بر اساس برآوردها در جهان حدود 2.1 میلیارد نفر با مشکل چاقی دست به گریبان هستند که این رقم یک سوم جمعیت جهان را شامل می گردد.

پژوهش محققان استرالیایی نشان می دهد هر چقدر سرعت چاق شدن افراد بیشتر افزایش یابد، احتمال ابتلای آنها به دیابت نوع دوم در سال های بعد بیشتر و بیشتر می گردد. لذا اشخاص باید با تبعیت از رژیم غذایی مناسب جلوی چاق شدن خود را بگیرند. از جمله عوامل دیگری که می توانند امکان ابتلای افراد به دیابت را افزایش دهند می توان به مصرف مرتب نوشیدنی های ناسالم و گازدار و الکلی، استرس و تنش بالا در زندگی، تحرک اندک و سطح آگاهی و آموزش پایین اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 662

به "زمان شروع چاقی بر روی شکل گیری دیابت موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع چاقی بر روی شکل گیری دیابت موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید