ربات های مجهز به دوربین حرارتی برای مبارزه با کرونا وارد عمل شدند

به گزارش شاتر عکاسی، یک بیمارستان هندی در حال استفاده از ربات هایی مجهز به دوربین های حرارتی برای غربالگری بیماران مبتلا به کرونا است. روشی خلاقانه و جالب که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ربات های مجهز به دوربین حرارتی برای مبارزه با کرونا وارد عمل شدند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ربات انسان نمایی به نام میترا از دوربین حرارتی برای ارزیابی بیماران استفاده می نماید. هدف از فعالیت این ربات این است که پیش از تماس مستقیم بیمار کرونایی با کادر درمانی، بیمار توسط ربات تشخیص داده شده و غربالگری گردد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیش از 1 میلیارد نفر از ساکنان هند از 24 مارس تحت قرنطینه قرار گرفته اند و هفته گذشته این قرنطینه حداقل برای دو هفته دیگر تمدید شد. نخست وزیر هند: نارندرا مودی گفت: برای نجات هند و ملت هند، ممنوعیت تردد از درب خانه های شهروندان اجرا خواهد شد. در اواخر آوریل، بعضی از فروشگاه ها مجاز به بازگشایی شدند، اما قوانین خاص در ایالت های مختلف متفاوت است.

افزون بر این ها، دولت هند یک برنامه ردیابی مخاطب بحث برانگیز تهیه نموده است که مکان ساکنین را به طور مداوم به اشتراک می گذارد. طبق گزارش ها بیش از 90 میلیون نفر قبلاً برنامه را بارگیری نموده اند و حداقل در یک شهر، نداشتن برنامه با شش ماه مجازات زندان همراه می گردد.

در همین حال، ربات های حرارتی در بیمارستانی در بنگلور به عنوان اولین غربالگری برای بعضی از بیمارانی که ممکن است کرونا داشته باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. یک داروخانه در ایتالیا فناوری مشابهی را برای غربالگری مشتریان برای علائم کرونا به کار گرفته است.

یک تبلت روی قفسه سینه ربات به پزشکان اجازه می دهد تا بدون اینکه سلامتی خود را در معرض خطر قرار دهند، با بیماران گپ بزنند و دوربین حرارتی دمای بدن یک بیمار را بدون احتیاج به لمس آنالیز می نماید. با استفاده از این اطلاعات، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند بیماران را نزد متخصص مناسب بفرستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1033

به "ربات های مجهز به دوربین حرارتی برای مبارزه با کرونا وارد عمل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات های مجهز به دوربین حرارتی برای مبارزه با کرونا وارد عمل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید