خوی وحشی کووید 19 ، جزئیات تازه از ماهیت خطرناک ویروس

به گزارش شاتر عکاسی، بیتوته/ فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت های ویژه، از ویروس کووید 19 به عنوان یک ویروس وحشی نام برد که رفقای خودش را وارد میدان جنگ می کند.

خوی وحشی کووید 19 ، جزئیات تازه از ماهیت خطرناک ویروس

مجتبی مجتهدزاده، در گفتگو با مهر گفت: در علم مراقبت های ویژه یک مبحث داریم تحت عنوان فلج سیستم ایمنی که بسیاری از افراد بالای 65 سال را درگیر می کند

وی اضافه کرد: این قبیل افراد که تا قبل از رسیدن به 65 سالگی نسبت به برخی عفونت ها و ویروس ها هیچ واکنش و عکس العملی نداشتند، حالا با یک عفونت ساده مجاری ادراری، درگیر بیماری می شوند.

مجتهدزاده ادامه داد: اصولا این افراد از یک سیستم ایمنی متعارف برخوردار نیستند و شرایط ایمونولوژیک بسیار متزلزل دارند.

فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت های ویژه بیمارستان سینا، تاکید کرد: این گونه افراد در مقابل هر ویروسی می توانند آسیب پذیر باشند و با توجه به ماهیت خطرناک و مرگ آور ویروس کووید 19، قطعا در صورت درگیر شدن با این ویروس، دچار عارضه های ناگواری می شوند.

وی با اشاره به سرعت عمل و قدرت سرایت ویروس کووید 19، گفت: این ویروس ماهیت پیچیده ای دارد که می تواند علاوه بر سیستم تنفسی فرد، سیستم های دیگر را نیز درگیر کند.

مجتهدزاده اضافه کرد: هر بیمار به تناسب شرایط ژنتیکی خودش، پاسخ متفاوتی به بیماری کرونا می دهد و این گونه نیست که انتظار داشته باشیم همه افراد مبتلا با یک علامت به بیمارستان بیایند.

فلوشیپ فارماکوتراپی و مراقبت های ویژه، تاکید کرد: سرعت عمل ویروس مستقیما با موقعیت ایمونولوژیک هر فرد متفاوت است.

وی به بروز مسائل گوارشی، تنفسی، ریوی، درگیری های پانکرانس و...، بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 اشاره کرد و گفت: این ویروس به صورت خیلی وحشی ظاهر می شود و جالب اینکه رفقای خودش را هم وارد میدان می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1246

به "خوی وحشی کووید 19 ، جزئیات تازه از ماهیت خطرناک ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوی وحشی کووید 19 ، جزئیات تازه از ماهیت خطرناک ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید