خشکی چشمتان را با چای رفع کنید

به گزارش شاتر عکاسی، اگر از خشکی چشمان خود ناامید شده اید تغییر در بعضی عادات غذایی رای توقف یا کاهش علائم خود منطقی به نظر می رسد.

خشکی چشمتان را با چای رفع کنید

به گزارش خبرنگاران، اگرچه ممکن است کاهش زمان استفاده از صفحه نمایشگرها و نوشیدن الکل به شما در این زمینه یاری کند، اما در اینجا یک نکته وجود دارد که برای کاهش خشکی چشم نیازی به ترک قهوه در وعده صبحانه تان نیست.

بعضی افراد بر این باورند خشکی چشم با نوشیدن قهوه و چای تشدید می گردد، اما بعضی تحقیقات خلاف این موضوع را نشان می دهند حتی اذعان می دارند کافئین ممکن است به کاهش این علائم یاری کند.

کافئین چگونه به خشکی چشم یاری می نماید؟

هنگام خشکی چشم به اندازه کافی اشک فراوری نمی گردد یا میزان اشک برای حفظ رطوبت چشم کافی نیست یعنی شما به اندازه کافی برای محافظت از سطح چشم خود و پاک کردن گرد و غبار مسلح نیستید، بنابراین خارش و تحریک پذیری در چشمان شما افزایش می یابد.

در این شرایط کافئین می تواند به توقف یا کاهش خشکی چشم یاری کند. 2 مطالعه در مقیاس کوچک نشان می دهد کافئین میزان اشک چشم را افزایش می دهد.

در یک مطالعه اجرا شده توسط محققان ژاپنی، 78 نفر به دو گروه تقسیم شدند و بسته به وزن فرد کپسول هایی با 200 تا 600 میلی گرم کافئین دریافت کردند.

تقریبا این مقدار معادل 2 تا 6 فنجان قهوه است. محققان دریافتند اشک افرادی که کافئین دریافت کردند در مقایسه با گروه کنترل بیشتر است.

یک مطالعه کوچک تر در غنا نیز نتایج مشابهی را نشان داد یعنی مهر تاییدی بر افزایش فراوری اشک با مصرف کافئین زد.

این مطالعات با تحقیقات قبلی مطابقت دارد که نشان می دهد میزان خشکی چشم در افرادی که از کافئین استفاده می کردند کمتر است.

آیا کافئین درمان خوبی برای خشکی چشم است؟

در حالی که تحقیقات امیدوار کننده است، اما مطالعات در این زمینه اندک است. در حال حاضر، چشم پزشکان نیز اطلاعات کافی در خصوص اثرات کافئین برای توصیه آن به عنوان یک درمان رسمی ندارند.

به خاطر داشته باشید کافئین می تواند به وسیله دیگر از جمله ایجاد یا افزایش اضطراب، افزایش فشار خون و ایجاد مشکل خواب بر سلامتی تاثیر می گذارد، بنابراین اگر از قبل علاقه ای به نوشیدنی های کافئین دار نداشته اید الان خشکی چشم دلیل خوبی برای آغاز آن نیست.

منبع: دکتر سلام

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1692

به "خشکی چشمتان را با چای رفع کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشکی چشمتان را با چای رفع کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید