حمله هکری به شرکت امنیت سایبری آمریکا

به گزارش شاتر عکاسی، شرکت امنیت سایبری فایرآی مدعی شده هکرهای مورد حمایت یک دولت ابزار حرفه ای مورد استفاده این شرکت برای شناسایی حملات اینترنتی را سرقت نموده اند.

حمله هکری به شرکت امنیت سایبری آمریکا

فایرآی می گوید از ابزار سرقت شده برای آنالیز و آزمون اقدامات و تمهیدات دیگر شرکت ها در حوزه امنیت سایبری استفاده می نماید تا معین گردد آیا آنها در برابر حملات هکری آسیب پذیر هستند یا خیر.

فایرآی بزرگترین شرکت امنیت سایبری در آمریکاست و ابزار سرقت شده از آن برای انجام آزمایش و آنالیز میزان و امکان نفوذپذیری شبکه اینترنتی دیگر شرکت ها مورد استفاده قرار می گرفت. کوین مندینا مدیر این شرکت حمله منجر به سرقت این ابزار را پیچیده توصیف نموده و می گوید از همین رو بر این باوریم که این حمله با پشتیبانی یک دولت صورت گرفته است.

فایرآی از افشای زمان انجام این حمله خودداری نموده است. این شرکت در داخل و خارج از آمریکا ده ها مشتری خصوصی و دولتی دارد و هنوز معین نیست آیا از ابزار سرقت شده برای انجام عملیات هکری استفاده شده است یا خیر. تحقیقات در این زمینه با همکاری مایکروسافت و اف بی آی شروع شده و در عین حال بعضی رسانه های آمریکایی مانند واشنگتن پست این حمله را به گروه هکری روسی APT29 منتسب نموده و مدعی شده اند این گروه با سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه در ارتباط است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1413

به "حمله هکری به شرکت امنیت سایبری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکری به شرکت امنیت سایبری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید