توصیه فعال اصلاح طلب به روحانی: مدیران دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق بگیرند

به گزارش شاتر عکاسی، سیدکاظم اکرمی به رئیس دولت دوازدهم توصیه کرد که دریافتی همه مدیران دولتی به زیر 10 میلیون تومان کاهش یافته و حقوق های نجومی حذف شود.

توصیه فعال اصلاح طلب به روحانی: مدیران دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق بگیرند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، 26 فروردین ماه بود که رئیس دیوان محاسبات کل کشور گزارشی از تفریغ بودجه سال 97 را به صحن علنی مجلس شورای اسلامی آورد و درباره حقوق های نجومی که در آن سال پرداخته شده سخن گفت.

عادل آذر به کنندگان مجلس گفت که یک مدیر دولتی در سال 97، 53 میلیون تومان حقوق دریافت کرده و بالاترین نجومی بگیر بوده است.

او گفته بود: طبق قانون بودجه 98 مجلس دهم حدبیشتر حقوق را 32 میلیون تومان مشخص کرد این در حالی است که برای سال 99 هیچ گونه استثنایی و سقفی برای حقوق های کارمندان مشخص نشده است و در سال 99 ممکن است حقوق بالاتر از 50 میلیون تومان هم داشته باشیم.

سخن راندن و گفتن از حقوق های نجومی آن هم در شرایطی که ویروس کرونا بیشتر کسب و کار ها را تعطیل و معیشت مردم را در نقطه کانونی خود قرار داده تقریبا غیر قابل پذیرش و درک است. دولت برای اینکه نتواند آثار تخریبی معیشتی مردم را کمی کاهش دهد به هر خانوار ایرانی یک میلیون تومان وام داده است.

سیدکاظم اکرمی فعال سیاسی اصلاح طلب و وزیر اسبق آموزش پرورش در گفتگو با خبرگزاری فارس به حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم پیشنهاد می کند که دولت دریافتی همه مدیران خود را به زیر 10 میلیون تومان کاهش دهد.

این فعال اصلاح طلب می گوید: در شرایط فعلی مدیران دولتی با حقوق زیر 10 میلیون تومان هم می توانند زندگی کنند و دولت باید حتما حقوق مدیران خود را به زیر 10 میلیون تومان کاهش دهد و حقوق های نجومی حذف شود.

به گزارش فارس، طبق قوانین و مقررات حاکم از جمله ماده 74 قانون مدیریت خدمات کشور و بند 3 مصوبه مورخ 23 تیر 1395 شورای حقوق و دستمزد، سقف خالص پرداختی ماهیانه به مدیران و کارکنان مشمول قانون فوق الذکر، بیست و سه میلیون و پانصد و هشتاد و سه هزار (23، 583، 000) تومان می باشد.

در بررسی حقوق و مزایای مدیران دستگاه های اجرایی کشور که از سوی دیوان محاسبات صورت گرفت، مشخص شد خالص دریافتی تعداد 241 نفر از مدیران دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان عذا و دارو، دانشگاه های علوم پزشکی، شرکت های اصلی و تابعه ذی ربط وزارت نفت، شهرک های علمی و تحقیقاتی، سازمان منطقه ویژه اقتصادی، بانک مسکن، شرکت آلومینای ایران و سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشتر از سقف مشخص شده مذکور می باشد که در مجموع بالغ بر یازده میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون (11، 350، 000، 000) تومان اضافه دریافتی داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1011

به "توصیه فعال اصلاح طلب به روحانی: مدیران دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه فعال اصلاح طلب به روحانی: مدیران دولتی زیر 10 میلیون تومان حقوق بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید