تحریم ایران به ضرر شرکت های فرانسوی است

به گزارش شاتر عکاسی، سفیر فرانسه در ایران گفت: تحریم ها علیه ایران نه تنها شرکت های این کشور بلکه شرکت های فرانسوی را هم متضرر می کند.

تحریم ایران به ضرر شرکت های فرانسوی است

به گزارش خبرنگاران آنلاین، فیلیپ تیه بو در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اصفهان افزود: در این جهت قصد داریم فعالیت های خود را برای برداشته شدن همه تحریم ها علیه ایران ادامه دهیم زیرا این کار به نفع شرکت های ایرانی و فرانسوی است.

او درباره متوقف شدن فعالیت سرمایه گذاران فرانسوی در کشور و فرودگاه بین المللی اصفهان گفت: از چند ماه پیش برای رفع این مساله و برداشتن تحریم ها تلاش می کنیم تا اثر خود را نشان دهد.

تیه بو با اشاره به این که آقای مکرون(رئیس جمهور فرانسه) تلاش فراوانی در رایزنی با روحانی برای برداشته شدن تحریم هایی که آمریکا به طور نادرست و ناعادلانه بر مردم و کشور ایران تحمیل کرده، داشته است، افزود: با این حال تلاش می کنیم تا ایران بتواند از منافع برجام استفاده کند، برجامی که یک طرفش ایران و طرف دیگرش فرانسه، اروپا، روسیه و چین قرار دارند.

  • پیام بیانیه برجامی آلمان و هند در آستانه گام چهارم

او همچنین در باره وضعیت امنیت در ایران تاکید کرد: در چند ماه اخیر به تعدادی از شهرهای ایران سفر کردم و در چارچوب ملاحظات امنیتی، هیچ مسئله ای وجود نداشت و من هم هیچ ترسی ندارم.

سفیر فرانسه در ایران ادامه داد: من در سال های گذشته سفیر فرانسه در پاکستان بودم و در آنجا اوضاع پیچیده ای حکمفرما بود.

تیه بو با اشاره به سفر خود به اصفهان نیز اعلام کرد: با مقام های این استان برای توسعه همکاری های جدید به ویژه در حوزه های اقتصادی، علمی، فرهنگی و دانشگاهی گفت وگوهای خوبی داشتم.

سفیر فرانسه در ایران، یکشنبه 12 آبان در سفر به اصفهان علاوه بر دیدار با مقام های این خطه، از اماکن تاریخی آن بازدید کرد.

طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه، در جریان سفر رئیس جمهور به فرانسه در سال 94، بین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور و شرکت مهندسی وینسی فرانسه به عنوان چهارمین شرکت توسعه ای دنیا و مهمترین شرکت توسعه ای اروپا، منعقد شد.

با این حال، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور، خرداد امسال اعلام کرد که فرانسوی ها از همکاری در طرح توسعه فرودگاه بین المللی اصفهان منصرف شده اند اما ما سعی می کنیم با اتکا به توانایی متخصصان و سرمایه گذار داخلی، این طرح را اجرایی کنیم.

مقرر بود که شرکت وینسی فرانسه برای طرح توسعه فرودگاه اصفهان 120 میلیون دلار سرمایه گذاری کند اما پس از تحریم ها، این طرح متوقف شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 547

به "تحریم ایران به ضرر شرکت های فرانسوی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم ایران به ضرر شرکت های فرانسوی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید