استخدام گسترده کارکنان شهرداری در 1300 شهر

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران- نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند تا کارکنان شهرداری ها به جزء شهرداری تهران براساس آیین نامه تدوین شده توسط وزارت کشور استخدام شوند.

استخدام گسترده کارکنان شهرداری در 1300 شهر

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرآنلاین، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با پیشنهاد مجتبی یوسفی مبنی بر الحاق یک بند به تبصره 12 این ماده واحده با 119 رأی موافق، 65 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

مجتبی یوسفی به عنوان ارائه دهنده این پیشنهاد گفت: 1300 شهر در کشور داریم که همه آنها توسط شهرداری ها اداره می شوند و شهرداری ها خط مقدم اداره شهرها در تمامی شرایط از قبیل بارندگی، سیل و زلزله هستند که حدود 400 هزار نفر جمعیت دارند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاهد تنوع قرارداد در شهرداری ها هستیم، ادامه داد: قوانین و مقررات پرداخت حقوق و قرارداد کارکنان شهرداری ها به 40 سال قبل باز می گردد، در حال حاضر بین پرداخت افراد شرکتی و قراردادی در شهرداری ها حدود 7 میلیون تومان اختلاف وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه هیچکس بر قانون شهرداری ها خصوصا در زمینه قراردادها و پرداخت ها نظارت ندارد، بیان کرد: شهرداری تهران آیین نامه خاص خود را دارد و قصد نداریم با این پیشنهاد آن را دچار اختلال کنیم، شهرداری های عمدتاً مناطق محروم به دلیل مسائل مالی توان پرداخت بیمه کارکنان خود را ندارند.

براساس این بند الحاقی؛ مقررات استخدامی کارکنان شهرداری ها، موسسات، سازمان و شرکت های وابسته به آن (به جز شهرداری تهران) به موجب آیین نامه ای خواهد بود که به پیشنهاد وزارت کشور ظرف 3 ماه تدوین و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1520

به "استخدام گسترده کارکنان شهرداری در 1300 شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام گسترده کارکنان شهرداری در 1300 شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید