آمریکا درحال آنالیز کاهش شمار نظامیان خود در غرب آسیاست

به گزارش شاتر عکاسی، یک روزنامه آمریکایی به نقل از بعضی مقامات پنتاگون نوشت که ایالات متحده در حال آنالیز طرحی است که بر اساس آن شمار نیروهای خود در سراسر دنیا از جمله غرب آسیا و آفریقا را برای تمرکز بر روسیه و چین کاهش دهد.

آمریکا درحال آنالیز کاهش شمار نظامیان خود در غرب آسیاست

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک روزنامه آمریکایی به تازگی فاش کرد که ایالات متحده میخواهد شمار نیروهای خود مستقر در غرب آفریقا و خاورمیانه از جمله کشورهای عراق و افغانستان را برای تمرکز جهت رویارویی با قدرت های مانند روسیه و چین کاهش دهد.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) که به نام آن ها اشاره ای ننموده، نوشت که این طرح شامل کلیه نیروهای مستقر در خارج از کشور است که حدود 200 هزار نفر می شوند و پیش بینی می گردد نخستین تصمیمات در این زمینه اوایل سال آینده میلادی اتخاذ گردد.

به نوشته این روزنامه، با توجه به این که آمریکا سال گذشته حدود 110 میلیون دلار برای ایجاد پایگاه ویژه پهپاد در نیجریه هزینه نموده است، این طرح می تواند به اختلافات داخلی منجر گردد.در صورت تصویب نهایی این برنامه، آمریکا یاری به نیروهای فرانسوی مستقر در اقتصادی، نیجر و بورکینافاسو را انتها خواهد داد و شمار نیروهای آمریکایی در این منطقه که تخمین زده می گردد بین شش تا هفت هزار نظامی باشد به چند صد نفر کاهش می یابد.

مقامات پنتاگون تایید کردند که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در همین چارچوب مشغول آنالیز طرح کاهش شمار نظامیان مستقر در خاورمیانه است که در عراق با کاهش تعداد نیروها، شمار آن ها از پنج هزار تن به 2500 تن و در افغانستان نیز از مجموع دوازده هزار پرسنل، حدود چهار هزار نفر به آمریکا بازخواهند گشت.

روزنامه لس آنجلس تایمز نیز به تازگی در گزارشی نوشت که همزمان با خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از خاورمیانه، چین در حال گسترش حضور خود در این منطقه است.

این روزنامه با ذکر قراردادهای چین با کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا نوشت که رقابت میان آمریکا و چین از ماه ها پیش در مناطق مختلف از جمله غرب اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و آفریقا تشدید شده است.(جزئیات بیشتر)

یک سناتور جمهوری خواه آمریکا که روابط نزدیکی با رئیس جمهور این کشور دارد نیز هفته گذشته گفت برنامه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا چند روز دیگر اعلام می گردد.

انتهای پیغام/ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 647

به "آمریکا درحال آنالیز کاهش شمار نظامیان خود در غرب آسیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا درحال آنالیز کاهش شمار نظامیان خود در غرب آسیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید