آلودگی 7 رودخانه همدان به فاضلاب

به گزارش شاتر عکاسی، معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان اظهار داشت: هفت رودخانه استان همدان به فاضلاب آلوده است، ورود فاضلاب خاکستری که به طور غیرمجاز به سیستم جمع آوری آب های سطحی واردشده، هفت رودخانه استان را آلوده کرده است.

آلودگی 7 رودخانه همدان به فاضلاب

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، فرهاد بختیاری فر گفت: از سالیان دور مردم همدان به علت نبود شبکه جمع آوری فاضلاب چاه های جذبی حفر می کردند، به علت حجم بالای فاضلاب خانگی و برای جلوگیری از پر شدن چاه های جذبی مردم فاضلاب خود را به بیرون از منزل خود رها می کردند.

وی اظهارکرد: رودخانه های خروجی شهر همدان بیشترین آلودگی را دارند، با توجه به جمعیت شهری و وجود چهار رودخانه و زیرشاخه های گسترده در سطح شهر همدان بیشترین آلودگی رودخانه ها مربوط به شهر همدان است.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان اضافه نمود: شرکت آب و فاضلاب استان توانسته رودخانه عباس آباد و زیرشاخه فرعی این رود در حصار مطهری را از فاضلاب پاک سازی کند و فاضلاب این رودخانه جمع آوری شده است.

بختیاری فر با اشاره به اینکه 65 درصد از جمعیت شهری استان زیرپوشش شبکه فاضلاب است، ادامه داد: دبی ورودی به تصفیه خانه فاضلاب 130. 700 مترمکعب در شبانه روز است.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان شرح داد: پاک سازی فاضلاب رودخانه عین آباد تویسرکان در حال اجراست که هزینه آن 50 میلیارد ریال بوده و تا به امروز 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه نمود:با توجه به تصفیه فاضلاب جمع آوری شده از رودخانه ها، پس از جمع آوری فاضلاب توسط شبکه جمع آوری فاضلاب به تصفیه خانه انتقال می یابد و پس از تصفیه بار آلودگی آن پایین آمده و برای مصارف کشاورزی و صنعت استفاده شده یا قابلیت رهاسازی در طبیعت دارد.

بختیاری فر درباره اقدامات شرکت آبفا در راستای جلوگیری از آلودگی رودخانه ها گفت: شرکت آبفا پیروز به ساخت هفت تصفیه خانه با ظرفیت 177 هزار و 500 مترمکعب در شبانه روز، اجرای 41 کیلومتر خط انتقال، اجرای 144 کیلومتر شبکه فاضلاب در سطح استان با صرف هزینه 2360 میلیارد ریال امسال آغاز به طرح فاضلاب کرده است و برای اتمام کامل آن نیاز به 6200 میلیارد ریال اعتبار دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1064

به "آلودگی 7 رودخانه همدان به فاضلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی 7 رودخانه همدان به فاضلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید