7 اشتباه رایج در دکوراسیون خانه؛ با این اشتباهات خانه را کوچک می کنیم

به گزارش شاتر عکاسی، اغلب ما در خانه های خود اشتباهاتی را در دکوراسیون انجام می دهیم که خانه کوچک به نظر می رسد. جالب است بدانید دکوراسیون خانه در روحیه و خلق و خوی ما اثر مستقیم می گذارد. زنان به دلیل ریزبینی بیشتر این موضوع را بهتر درک می نمایند. اگر خانه بهم ریخته باشد ما هم حالی سرگردان و بهم ریخته خواهیم داشت. حال تصور کنید بیش از حد احتیاج در فضای خانه وسایل دارید، این هم نوعی بهم ریختگی و نامرتبی در فکر ما ایجاد می نماید؛ اما خبرنگاران زندگی می خواهد درباره 7 اشتباه رایجی که ما همیشه در چیدمان خانه انجام می دهیم ادامه دهد. حالا دیگر موضوع بر سر اینکه آیا خانه بیش از حد وسایل دارد یا نه بحث نمی کنیم. میخواهیم با حذف این اشتباهات، خانه خود را به ایده آل ترین ترکیب نزدیک کنیم.

7 اشتباه رایج در دکوراسیون خانه؛ با این اشتباهات خانه را کوچک می کنیم

1. استفاده بیش از حد تابلو

استفاده تابلوها از دیر باز در دکوراسیون های خانه جا باز نموده اند؛ اما باید به نکاتی در این باره دقت کنیم؛ اول، سایز و دوم، ترکیب رنگی. سایز تابلو در کوچک کردن دیوارها اثر زیادی دارد. سایزها میانه و کوچک را برای خانه انتخاب کنید. بیشتر تابلوهای بزرگ برای دیوارهای تالارهای بزرگ است. رنگ آن نیز باید با وسایل خانه و رنگ دیوار منتاسب باشد. سعی کنید تابلو، از مشتقات رنگی باشد که بیشتر در خانه دارید. برای مثال اگر مبل شما زرشکی است تابلو می تواند رنگ های خنثی و مشتقات زرد و قرمز را داشته باشد.

2. مبلمان را پشت به پنجره نچینید

یکی از اشتباهاتی که ما انجام می دهیم همین زاویه غلط برای چیدن مبل ها است. بهتر است مبلمان را رو به پنجره بگذاریم. در این صورت نور و دید وسیع تری داریم که خانه را در نظرمان محدود و کوچک نمی نماید.

3. داشتن وسایل تزئینی کوچک

وسایل تزئیتی در خانه به حد متناسب و کم، قابل قبول است؛ ولی گاهی ما میزها و بوفه را پر از این وسایل می کنیم که دید قشنگی ندارند و حس نامرتب بودن خانه را به مغز می دهند. بهتر است تنها سه یا چهارتا از آنها را در خانه نگه داریم. آن هم به طور مرتب و در جای مناسب. اگر گلدان های ریز زیادی دارید برایشان در کنار پنجره یا حیاط، جای مناسبی را معین کنید که در خانه شلوغی ایجاد ننمایند.

4. رنگ دیوارها

رنگ دیوارها نباید کاملا سفید یا تیره باشند. اگر در اتاقی می خواهید رنگ تیره بزنید بهتر است یکی از دیوارها را برای این رنگ انتخاب کنید. رنگ های تیره اگر در چهار طرف باشند اتاق یا سالن را کوچک می نمایند. از طرفی دیگر هم رنگ سفید اگر با وسایل خانه متناسب نباشد خط دید را منقطع می نماید و همان اثر رنگ های تیره را دارد. پس اگر لوازم خانه تان کرم و قهوه ای است رنگ دیوار می تواند سفید یا کرم روشن باشد ولی اگر مبلمان خانه آبی است بهتر است رنگ دیوارها را هم متناسب با آنها تغییر دهید. می توانید از رنگ های خنثی مانند طوسی بهره ببرید.

5. استفاده از چراغ خواب های زمینی

یکی از مدهایی که برای دکوراسیون می بینیم، استفاده از چراغ خواب های زمینی برای اتاق های پذیرایی است. اشکال در مقدار نور دهی یا کم مصرف بودن این لامپ ها نیست؛ بلکه در زاویه نزدیکی آنهاست. همین ولتاژ لامپ را در سقف یا بالای دیوار نصب کنید و در مواقعی که احتیاج به نور زیادی ندارید از آن بهره ببرید.

6. پرده نزدن پنجره ها

کاور نکردن پنجره بیشترین مقدار دید را از بیرون به شما می دهد؛ اما اشکالی که دارد این است که خانه را در مقایسه با آن چشم انداز کوچک تر می بینید از طرفی هم پرده پنجره به معنای امنیت ذهنی در خانه است. اگر شما حس کنید کسی در دور دست ها هم به شما نگاه می نماید حس خوبی نخواهید داشت. پنجره های رفلکس نیز در شب کاملا داخل خانه را نشان می دهند. اگر می خواهید نور پنجره را در خانه داشته باشید بهتر است از جنس پرده های نازک و رنگ روشن بهره ببرید.

در این باره بخوانید:

در آپارتمان، به راحتی این 6 محصول را کاشت و برداشت کنید

10 تغییری که بعد از ترک قهوه برایتان اتفاق میفتد

7. استفاده از فرش یا کف پوش متناقض

استفاده از فرش یا کف پوش های ضد رنگ یکدیگر، باعث دید منقطع می شوند که باز هم باعث کوچک به نظر رسیدن خانه می گردد. سعی کنید فرش ها یا کف پوش ها یکدست و یک رنگ باشند. فرقی نمی نماید خانه شما 40 متر است یا 140 متر، به هرحال با این اشتباهات رایج، خانه را از آنچه هست کوچک تر می بینید. به علاوه اینکه تغییر در دکوراسیون خانه به ایجاد حس تازگی یاری می نماید. پس همین حالا دست به کار شوید.

ترجمه از: بست لایف

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1883

به "7 اشتباه رایج در دکوراسیون خانه؛ با این اشتباهات خانه را کوچک می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اشتباه رایج در دکوراسیون خانه؛ با این اشتباهات خانه را کوچک می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید