یکه تازی اقتصاد چین با رشد مثبت در سال 2020

به گزارش شاتر عکاسی، آمار های اولیه و رسمی حاکی از آن است که چین تنها اقتصاد عظیم در دنیا بود که در سال 2020 توانست از شوک بحران کرونا بیرون آمده و رشد مثبت مالی را تجربه کند.

یکه تازی اقتصاد چین با رشد مثبت در سال 2020

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشا تودی، علی رغم آنکه چین نخستین کشوری بود که درگیر بحران شیوع ویروس کرونا شد، اما اقتصاد این کشور در سال 2020 توانسته نه تنها از منفی شدن رشد عبور کند بلکه رشد مثبت به ثبت برساند. درواقع چین تنها اقتصاد عظیم دنیا است که در سال 2020 رشد مثبت داشته است.

فرایند بهبود اوضاع مالی در این کشور به گونه ای طی شده که در سه ماهه پایانی سال 2020 سطح رشد مالی آن به دوران پیش از کرونا بازگشته است.

بنا به آمار های ارائه شده از سوی اداره آمار ملی چین که امروز منتشر شد اقتصاد این کشور در سه ماهه پایانی سال گذشته رشد 6.5 درصدی را به ثبت رسانده است.

عملکرد اقتصاد این کشور آسیایی در سه ماهه پایانی سال گذشته باعث شده تا فراوری ناخالص داخلی این کشور به 15.7 تریلیون دلار معادل 101.6 تریلیون یوآن برسد. علی رغم آنکه در ماه های پایانی سال 2020 رشد مالی چین بهبود یافت، اما این کشور کمترین رشد مالی خود از سال 1976 تا به امروز را طی سال گذشته به ثبت رسانده است.

اقتصاد چین در سه ماهه نخست سال 2020 رشد منفی 6.8 درصدی داشت، اما از سه ماهه دوم به بعد فرایند بهبود اوضاع در این کشور شد.

دلیل بهبود سریع اوضاع دومین اقتصاد عظیم دنیا، بهبود عملکرد مالی آن در بخش فراوری و تجارت بود، اما حوزه مصرف در چین همچنان نسبت به گذشته ضعیف تر است.

اعمال قرنطینه های گسترده در چین باعث شده تا رستوران های این کشور بیشترین افت درآمد را تجربه نموده و 13 درصد ضرر کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1448

به "یکه تازی اقتصاد چین با رشد مثبت در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکه تازی اقتصاد چین با رشد مثبت در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید