کرونا ، 2 بازار سنتی مازندران به صورت مشروط اجازه فعالیت گرفتند

به گزارش شاتر عکاسی، معاون اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: بنا به تصمیم اخیر ستاد مقابله با کرونای استان و مجوز دانشگاه علوم پزشکی 2 بازار سنتی استان مشروط به ثبت در سامانه و رعایت مواردی اجازه فعالیت گرفتند.

کرونا ، 2 بازار سنتی مازندران به صورت مشروط اجازه فعالیت گرفتند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش شاتر عکاسی به نقل از ایرنا، با بروز بیماری کرونا از اواخر سال 98 بنا به تصمیم ستادملی مقابله با کرونا فعالیت بخش های مختلف تعطیل شد و در مازندران علاوه بر تعطیلی بخش های آموزشی، اداری و تجاری، بازارهای استان نیز تعطیل شد.

از بازارهای موجود در مازندران بازارهای سنتی هستند که از قدمت و سابقه فعالیت زیادی برخوردار هستند این بازارها در یک روز خاص در منطقه تعیین برگزار می شود که در آن افراد بومی استان و استان های دیگر محصولات و تولیدات سنتی مناطق خود را عرضه می کنند.

این بازارها به دلیل حضور پرشمارتر مردم از اقصی نقاط مازندران و استان های همجوار از نقاط پرتردد و شلوغ بازارهای مازندران به شمار می فرایند.

در مازندران علاوه بر روزبازارها، حدود 20 بازار سنتی وجود دارد که جمعه بازار جویبار، چهارشنبه بازار قائمشهر، یکشنبه بازار نکا، سه شنبه بازار میر بازار بابلسر، بازار قلعه گردن خرم اباد، بازار امامزاده شاه رضا در روستای پهناب جویبار از جمله این بازارهای سنتی هستند که قدمت برخی از آنها از جمله جمعه بازار جویبار به 2 قرن نیز می رسد.

حسینعلی محمدی اضافه نمود : در بیست و ششمین جلسه ستاد مقابله با کرونای مازندران که این هفته در ساری برگزار گشت موضوع فعالیت بازارهای سنتی مطرح شد.

وی ادامه داد : براساس مصوبه این ستاد و مجوز دانشگاه علوم پزشکی تنها 2 بازار سنتی جویبار بازار جویبار و امیرکلا به آنها اجازه فعالیت البته مشروط به رعایت نکاتی داده شد.

معاون پدافند غیر عامل مازندران گفت: از جمله شرایط اجازه فعالیت کسبه در این بازارها ثبت نام در سامانه تعبیه شده از سوی مرکز بهداشت و شهرداری محل برپایی این بازارهاست که از این طریق فروشندگان از نظر بهداشتی و سلامت کنترل شوند.

وی اضافه نمود: همچنین جانمایی فضای فیزیکی مناسب برای استقرار فروشندگان با رعایت فاصله اجتماعی از دیگر شرایط برپایی این 2 بازار است.

محمدی گفت: علاوه بر آن انجام پروتکل های بهداشتی از دیگر مواردی است که در این بازارها باید رعایت شود که تمامی مراحل اجرای این شروط و تصمیمات برای برپایی این 2 بازار بر عهده فرمانداری های شهرستان های جویبار و بابل است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1099

به "کرونا ، 2 بازار سنتی مازندران به صورت مشروط اجازه فعالیت گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، 2 بازار سنتی مازندران به صورت مشروط اجازه فعالیت گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید