کاشت 220 میلیون اصله درخت در هند در یک روز

به گزارش شاتر عکاسی، بیش از یک میلیون نفر در هند در اقدامی از سوی دولت برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و بهبود محیط زیست تنها در یک روز 220 میلیون اصله درخت کاشتند.

کاشت 220 میلیون اصله درخت در هند در یک روز

به گزارش ایسنا، تمامی این نهال ها تا ساعت پنج بعد از ظهر روز جمعه در شمال پرجمعیت ترین ایالت هند، اوتار پرادش که بیش از 200 میلیون نفر جمعیت دارد، کاشته شد.

به گفته مقامات هند دانش آموزان، قانونگذاران، مسئولان و ساکنان دیگر این ایالت ده ها گونه نهال را در جاده ها، مسیرهای ریلی و جنگل ها کاشتند. هدف از این اقدام افزایش پوشش جنگلی و جذب دی اکسید کربن از جو بوده است.

سروزیر این ایالت با انتشار توئیتی از جوانان به منظور نجات مادر زمین و بهبود محیط زیست برای نسل های آینده درخواست شرکت در این برنامه را کرده بود. به گفته این مقام با توجه به جمعیت 220 میلیونی ایالت اوتار پرداش برنامه کاشت 220 میلیون اصله درخت در نظر گرفته شده بود.

تمامی درخت های کاشته شده به صورت آنلاین به ثبت رسیده و دارای شناسنامه اند.

هند متعهد به پوشاندن حداقل یک سوم از مساحت خود با درخت شده اما تلاش های دولت در این راستا با توجه به افزایش جمعیت و سرعت بالای صنعتی شدن کشور با مشکل روبرو شده است.

بر اساس یک مطالعه جدید دانشمندان اعلام کرده اند کاشت یک تریلیون درخت در سطح جهان می تواند تنها روش موثر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد. از آنجا که درختان دی اکسید کربن را که از عوامل گرمایش زمین است، جذب می کنند، یک اقدام جهانی کاشت درختان می تواند بخش قابل توجهی از گرمای منتشر شده را از جو خارج کند.

این در حالی است که نه تنها برنامه های کاشت جهانی درخت اجرا نمی شود، بلکه جنگل زدایی به طور گسترده ای در سطح جهان به ویژه در جنگل های آمازون در حال انجام است.

بنابر گزارش سی بی اس نیوز، در حالی که احیای جنگل ها ممکن است بهترین راه حل مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد، متوقف کردن جنگل زدایی و کاهش دامپروری نیز می تواند مزایایی فوری به همراه داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 267

به "کاشت 220 میلیون اصله درخت در هند در یک روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت 220 میلیون اصله درخت در هند در یک روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید