چه چیزی بن سلمان را وادار به تغییر برنامه هایش در یمن کرد؟

به گزارش شاتر عکاسی، به گفته یک کاربر معروف عربستانی٬شورش فرماندهان یمنی ضد سیاست های عربستان٬ بن سلمان را مجبور کرده تا برنامه های خود را درباره امور جنوب یمن تغییر دهد.

چه چیزی بن سلمان را وادار به تغییر برنامه هایش در یمن کرد؟

به گزارش گروه بین الملل شاتر عکاسی ، مجتهد کاربر معروف سعودی در صفحه تویتری خود نوشت که پس از شورش فرماندهان یمنی علیه دولت عبدربه منصورهادی٬ محمدبن سلمان تصمیم گرفت تا برنامه خود را در جنوب یمن تغییر دهد.

وی اضافه کرد که بن سلمان متعهد شده تا همه مقرهای دولت هادی را پس بدهد به این شرط که کادرهای حزب اصلاح جایگزین دولت انتقالی شوند.

کاربر سعودی همچنین اشاره کرد که بن سلمان ضمن توافق با فرماندهان معترض٬ تلاش می کند تا با همه ترفند های فریبنده خود٬ دایره همراهان و موافقانش را گسترش دهد.

مجتهد شرح داد که مسئولان یمنی٬ پنجشنبه هفته گذشته اعلام کردند که مذاکرات عربستان و امارات در خصوص حوادث عدن نشان می دهد که ابوظبی بر شروط خود برای منصور هادی محافظت می کند.

باید اشاره کنیم که بارزترین این شروط٬ ضرورت عقب نشینی شورای انتقالی جنوب و نیروهای آن از کلیه ساختمان ها ، اردوگاه ها و مواضع نظامی تحت سیطره آنها٬ پیش از امضای هرتوافق نامه ای است.

هادی نیز همچنان بر شرط ضرورت تسلیم شورای انتقالی جنوب و نیروهای آن به جمع وفاداران دولت خود تاکید کرد که شورای انتقالی جنوب و امارات٬ آن را نپذیرفتند.

لازم به ذکر است که عربستان پنجشنبه با تاکید بر ادامه حمایت خود از دولت هادی٬ اظهار کرد که هرگونه گزینه جایگزین برای عبدربه در یمن را رد می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 322

به "چه چیزی بن سلمان را وادار به تغییر برنامه هایش در یمن کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه چیزی بن سلمان را وادار به تغییر برنامه هایش در یمن کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید