چطور در هواپیما، جایگاه سایز خود پیدا کنیم؟

به گزارش شاتر عکاسی، آخرین پروازی که داشتید چگونه بود؟ شاید نتوانسته باشید در ارتفاع 9 هزار متری، به مقدار کافی راحت باشید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

چطور در هواپیما، جایگاه سایز خود پیدا کنیم؟

اگر جای تان تنگ بوده، خبرهای خوبی برایتان داریم؛ بیشتر شرکت های هواپیمایی با پرداخت اندکی هزینه اضافی، برای شما جایگاه بزرگ تر یا حداقل تجربه سفری راحت تری فراهم می نمایند.

در ادامه چند راه برای داشتن سفری آسوده، پیش پایتان خواهیم گذاشت.

جایگاه بزرگ رایگان

شرکت هواپیمایی جنوب غرب (Southwest)

این شرکت علاوه بر ارائه کیف و چمدان رایگان، برای مسافران درشت هیکل، جایگاه رایگان نیز تدارک دیده است؛ اما یک مشکل کوچک وجود دارد. اگر شما طبق گفته این شرکت هواپیمایی، مسافری درشت هیکل باشید که در یک جایگاه جا نمی گردد، باید دو جایگاه رزرو نموده و هزینه هر دو را پرداخت کنید. اگرچه می توانید بعد از اتمام سفر، با شرکت هواپیمایی جنوب غرب تماس گرفته و درخواست استرداد مبلغ یکی از بلیط های خود را کنید؛ حتی اگر بلیط ها بیش از میزان موجود فروش رفته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه رزرو بلیط و رزرو جایگاه دوم، می توانید به وبسایت این شرکت مرجعه کنید.

پرداخت هزینه ای اندک

شرکت هواپیمایی آمریکن (American)

می توانید هنگام رزرو بلیط، با پرداخت مبلغی بیشتر یک جایگاه بهتر (مثلا کنار پنجره یا راهرو) انتخاب کنید که از 4 دلار به بالا آغاز می گردد. در این گونه رزروها جای پای اضافی در دسترس نیست اما اگر مجبور به انتخاب جایگاه کنار راهرو شدید و جایگاه دیگری پیدا نکردید، پرداخت این هزینه اضافی برای جایگاه بهتر ارزشش را خواهد داشت.

شرکت جنوب غرب (Southwest)

نمونه دیگر یافتن جایگاه بهتر در هواپیما سامانه سحرخیز شرکت هواپیمایی جنوب غرب می باشد. با این سامانه می توانید سریع تر وارد واپیما شوید تا بتوانید جایگاه خود را انتخاب کنید (و یک جا کیفی بالا سری خالی پیدا کنید که قبل از ورود شما پر نشده باشد.) هزینه این سامانه ماه گذشته از 12.5 به 15 دلار افزایش یافت اما باز هم مقرون به صرفه است.

شرکت هواپیمایی دلتا (Delta)

جایگاه های بزرگ با جا پای اضافه شاید گران باشد اما ممکن است بتوانید با قیمت مناسب هم به دست آوریدش. شرکت هواپیمایی دلتا برای 10 سانتیمتر جای پای بیشتر، 19 دلار از شما طلب خواهد نمود اما بسته به مدت زمان سفرتان، ممکن است این مبلغ به طور قابل توجهی افزایش یابد.

شرکت هواپیمایی جت آبی (JetBlue)

قیمت جایگاه های بخش Even More Space از 10 دلار آغاز می گردد. فکر می کنید زیاد است؟ شرکت هواپیمایی جت آبی جایگاه هایی با میزان عرض تقریبی 45 سانتیمتر برای مسافران تدارک دیده است تا آنان در طول سفر آسوده باشند.

پرداخت هزینه ای اندک یا شاید هم زیاد

شرکت هواپیمایی اسپیریت (Spirit)

اگر با هواپیماهای این شرکت که تخفیف های بسیار خوبی هم می دهد پرواز کنید، مجبور به پرداخت هیچ هزینه اضافی نیستید ولی از طرفی، هیچ حق انتخابی نیز نخواهید داشت؛ چرا که یک سیستم کامپیوتری بلیط شما را انتخاب می نماید و احتمال بالایی وجود دارد که نتوانید در کنار دوست یا همراه خود بنشینید. برای جایگاه های عادی باید از 1 الی 50 دلار پرداخت کنید. یا می توانید با پرداخت مبلغ 199 دلار، یک جایگاه بزرگ تر در قسمت Big Front Seat به دست آوردید. اما اگر یکی از بلیط های 24 دلاری شرکت اسپیریت برای بوستون به وگاس گیرتان آمد، دیگر با وجود این تخفیف بزرگ، نوع جایگاه، اهمیت زیادی نخواهد داشت!

شرکت هواپیمایی یونایتد (United)

در این شرکت هواپیمایی می توانید مقرون به صرفه ترین بلیط موجود را تهیه کنید و سپس در صورت تمایل، با پرداخت 9 الی 299 دلار در قسمت Economy Plus یک جایگاه ویژه رزرو کنید. اگر همواره سفرهای تجاری با این شرکت هواپیمایی داشته باشید، می توانید برای جایگاه های بزرگتری که قیمتشان از 499 تا 1099 دلار متغیر است، حق اشتراک و عضویت به ثبت رسانید.

خودتان دنبال برترین جایگاه بگشت

شرکت سیت گورو (SeatGuru)

دنبال برترین جایگاه می گشت اما نمی دانید کدام جایگاه، برترین است؟ کار شرکت سیت گورو، فراهم کردن اطلاعاتی مثل جزئیات، عرض و میزان جای پای جایگاه های تمامی هواپیماهای در حال پرواز از تمامی شرکت های هواپیمایی می باشد. این شرکت بر اساس هواپیمایی که در آن خواهید بود، پرواز شما را رزرو می نماید. تنها مسئله ای که وجود دارد، این است که شرکت های هواپیمایی معروف به تغییر در جزئیات پرواز خود در دقیقه آخر هستند!

منبع: کجارو / foxnews.com
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1965

به "چطور در هواپیما، جایگاه سایز خود پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در هواپیما، جایگاه سایز خود پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید