چرا نرم افزارهای آموزش زبان فارسی آشنا نیستند؟

به گزارش شاتر عکاسی، مدیر فراوری محتوای الکترونیک بنیاد سعدی از علت ناآشنایی فارسی آموزان، علاقه مندان به زبان فارسی و اغلب فارسی زبانان با نرم افزارهای فراوریشده برای آموزش زبان فارسی می گوید.

چرا نرم افزارهای آموزش زبان فارسی آشنا نیستند؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس در مقطع فوق لیسانس 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

احسان طوفانی نژاد در حاشیه ششمین گردهمایی موسسه های فعال در آموزش زبان فارسی در دنیا در گفت وگو با شاتر عکاسی، درباره علت ناآشنایی فارسی آموزان، علاقه مندان به زبان فارسی و اغلب فارسی زبانان با نرم افزارهای فراوریشده برای آموزش زبان فارسی که چند سالی است توسط بنیاد سعدی مطرح می شوند اظهار کرد: این انتقاد وارد است و دلیلش هم این است که بنیاد سعدی حدود هفت سال است که فعالیتش را آغاز نموده و آموزش مجازی هم حدود دو، سه سال است که در بنیاد راه افتاده است. نرم افزارهایی که در حال معرفی آن ها هستیم، هنوز به بهره برداری کامل نرسیده اند.

او اضافه نمود: در حال حاضر حدود 12 امکان آماده استفاده است و در سه ماه گذشه آغاز به استفاده از آن ها کردیم که تا قبل از این اصلا ارائه نشده بود. به طور کلی حالا 19 امکان ما آماده شده و 12 تا از آن ها قابل بهره برداری است که تبلیغات شان را آغاز نموده ایم؛ وب سایت، دفترچه و کلیپی برای آن ها مهیا شده و با حضورمان در رخدادهای مرتبط با یادگیری الکترونیک مثل همایش یادگیری الکترونیک که در اسفندماه برگزار می گردد قرار است این نرم افزارها را معرفی کنیم. علاوه بر این در این همایش اولین بار است که شش تا از مهم ترین نرم افزارهای مان را به افرادی که با فارسی آموزان ارتباط دارند معرفی می کنیم. همچنین در مدارس تابستانه و زمستانه ای که برگزار می کنیم بخشی به معرفی و آموزش مجازی اختصاص دارد که فارسی آموزان چطور می توانند از آن استفاده نمایند. کار دیگر این است که در شبکه های اجتماعی بین المللی مثل لینکدین، اینستاگرام و توییتر در حال فراوری محتوا و پخش آن هستیم تا کسی برای آشنایی با آن ها و استفاده احتیاج نداشته باشد در ایران باشد.

مدیر فراوری محتوای الکترونیک بنیاد سعدی همچنین با بیان این که آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان یک تخصص است که با آموزش زبان فارسی به خود فارسی زبانان متفاوت است درباره قرابت نرم افزارهای آموزش زبان فارسی با زبان فعلی فارسی زبانان اظهار کرد: ما در تیم آموزش مجازی از متخصصان آزفا (آموزش زبان فارسی) که با رویکرد آموزش به غیرفارسی زبانان هستند استفاده می کنیم و دقیقا این رویکرد بر زبان محاوره ای تمرکز دارد که همانند آن چه امروزه مردم از آن ها استفاده می نمایند، است. این تیم متخصص شامل متخصصان آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، زبان شناس، تکنولوژیست آموزشی، مهندس کامپیوتر و گرافیست در کنار هم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 761

به "چرا نرم افزارهای آموزش زبان فارسی آشنا نیستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نرم افزارهای آموزش زبان فارسی آشنا نیستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید