چرا درد در بدن من از بین نمی رود؟

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش زندگی امروزهمه ما هر از گاهی احساس درد را مانند سردرد تجربه می کنیم، اما درد مزمن می تواند بر روابط شما با اطرافیانتان و بعلاوه انجام وظایف روزانه اثرگذار باشد. زمانی که کسب آرامش غیر ممکن به نظر می رسد، احساس ناامیدی، درماندگی و حتی افسردگی هرچه بیشتر قدرت می یابند. در ادامه با بعضی موارد که هنگام آنالیز چرایی از بین نرفتن درد باید مد نظر قرار بگیرند بیشتر آشنا می شویم.

چرا درد در بدن من از بین نمی رود؟

التهاب، بخشی از فرایند عادی بهبودی، ممکن است از کنترل خارج شده باشد

سیتوکین ها پیغام رسان های شیمیایی هستند که در بدن ترشح می شوند. دامنه آثار آنها از تحریک ترمیم عصبی تا ایجاد التهاب را شامل می گردد. در خصوص درد مزمن، میکروگلیا که سیستم ایمنی درونی در سیستم عصبی مرکزی هستند، در حالتی گرفتار شده اند که به ترشح سیتوکین های التهابی ادامه می دهند. در شرایط عادی، میکروگلیا از فراوری سیتوکین های التهابی به فراوری سیتوکین های ضد التهاب تغییر شرایط داده و سلول های دیگر را برای شروع فرایند عادی بهبودی فرا می خواند.

با از بین رفتن تمام عواملی که موجب فعالیت میکروگلیا در حالت التهابی می شوند و سپس انجام مدیتیشن، ورزش، خواب کافی، و استفاده از چیزهایی مانند نالترکسون با دوز کم (LDN) و زردچوبه برای بازگرداندن میکروگلیا به شرایط استراحت، تعادل بار دیگر برقرار می گردد.

آلرژی ها می توانند شدت درد را افزایش دهند

هر چیزی که موجب شکل گیری یک واکنش التهابی در بدن گردد، از پتانسیل تحت تاثیر قرار دادن مغز و تشدید التهاب در سیستم عصبی مرکزی برخوردار است که به اسم مثال می توان از فیبرومیالژیا نام برد. آلرژی ها علت فیبرومیالژیا نیستند، اما گاهی اوقات بر شدت آن می افزایند.

رژیم غذایی شما می تواند موجب التهاب گردد

رژیم غذایی یکی از عوامل موثر شکل گیری التهاب در بدن محسوب می گردد. به همین دلیل، شما باید به مواد غذایی التهاب آفرین توجه داشته باشید. به اسم مثال، اگر گیاهخوار هستید، اما به بلوبری آلرژی دارید، مصرف آن می تواند موجب شکل گیری التهاب در بدن گردد. استفاده از زردچوبه ممکن است برای کاهش التهاب در مغز موثر باشد.

خستگی ممکن است یک نشانه باشد، پس آن را نادیده نگیرید

خواب شامل یک سری از امواج مختلف مغزی می گردد که به چهار مرحله 2، 3، 4 و رِم (REM) تقسیم می شوند. افرادی که با کمبود مراحل 3 تا 4 روبرو هستند، درد مزمن را تجربه خواهند کرد. اگر به آپنه خواب مبتلا هستید، که به توقف تنفس هنگام خواب شبانه منجر می گردد، این شرایط می تواند موجب درد مزمن گردد. اگر به سندرم پای بی قرار مبتلا هستید، این شرایط هم می تواند موجب شکل گیری درد مزمن گردد. ارزیابی دقیق از کیفیت و کمیت خواب برای هر فردی که از درد مزمن و افسردگی رنج می برد، لازم است.

مشکل میگرن تنها در سر شما نیست - این شرایط با سیستم عصبی مرتبط است

کم آبی بدن، مصرف الکل، و نورهای روشن همگی محرک هایی هستند که می توانند موجب میگرن شوند. سیستم عصبی تحریک شده علت زمینه ای میگرن است. سیستم عصبی به واسطه یک شرایط التهابی زمینه ای در مغز تحریک شده است. به همین دلیل، شناسایی علت التهاب عامل کلیدی برای پیشگیری از میگرن ها است.

مسائل همپوشی می توانند از منبعی مشابه ناشی شوند

التهاب در مغز عامل اساسی شکل گیری هم میگرن و هم افسردگی است. بله، هر دو با منبعی مشابه در ارتباط هستند و علت التهاب باید شناسایی گردد.

یکی از دلایل ناتوانی شما در کاهش وزن ممکن است با آلرژی های غذایی، حساسیت های غذایی یا سمیت قارچی مرتبط باشد. ترکیب باکتری های روده اثر قابل توجهی روی توانایی کاهش وزن یا حفظ وزن سالم دارد. به همین دلیل، افراد لاغر نسبت به افراد چاق دارای جمعیت باکتریایی متفاوتی هستند. اگر دارای علائم دیگری هستید، احتمال روبروه با یک شرایط التهابی مزمن که علت آن کشف نشده یا رسیدگی های لازم به ان صورت نگرفته، زیاد است.

علت اصلی ممکن است همچنان نیازمند شناسایی باشد

احساس درد در زانو و مفاصل می تواند از بیماری لایم، آرتریت روماتوئید و یا تاندونیت ناشی شده باشد. بعلاوه، این شرایط می تواند با آلرژی های غذایی و حساسیت های غذایی مرتبط باشد.در نتیجه، تشخیص دقیق از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سندرم درد منطقه ای پیچیده (CRPS) شرایطی ناخوشایند است. اما تشخیص راه چاره درمانی مناسب برای افرادی که از این شرایط رنج می برند می تواند سخت باشد. بار دیگر درک و تشخیص علتی که موجب فعالیت بیش از میزان سیستم عصبی شده است، اهمیت دارد. بیماری لایم، بیماری سلیاک، عدم تحمل لاکتوز، و توروتوکسین های مرتبط با قارچ از جمله مواردی هستند که می توانند مد نظر قرار بگیرند.

تشخیص علت و رسیدگی به مشکل زنگ زدن گوش می تواند بسیار سخت باشد، زیرا مسائل متعدد و نه یک مشکل واحد ممکن است در شکل گیری آن نقش داشته باشند. مدیتیشن و یوگا در کنار کورکومین، ماده فعال زردچوبه، می توانند در کاهش التهاب بسیار موثر باشند. بعلاوه، شما باید دلایل التهاب را شناسایی نموده و بعلاوه هر چیزی که ممکن است موجب مسمومیت بدن شما گردد را حذف کنید.

بدن شما ممکن است به درمان های جایگزین پاسخگوتر باشد

طب سوزنی یکی از درمان های جایگزین است که توانایی های خود در کاهش و بهبود درد را نشان داده است. مدیتیشن و یوگا از جمله دیگر گزینه هایی هستند که می توانید مد نظر قرار دهید. ریزجریان درمانی هم از جمله مواردی است که نتایج چشمگیری را در بهبود درد نشان داده است.

منبع:عصر ایران

منبع: زندگی روز
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1775

به "چرا درد در بدن من از بین نمی رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا درد در بدن من از بین نمی رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید