پروتکل بافر در هایپر لجر

به گزارش شاتر عکاسی، Hyperledger یک جامعه منبع باز است که در ایجاد مجموعه ای از چارچوب ها ، ابزارها و کتابخانه های پایدار برای استقرار کلوچه های زنجیره ای شرکت متمرکز است.

پروتکل بافر در هایپر لجر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری شاتر عکاسی، Hyperledger یک جامعه منبع باز است که در ایجاد مجموعه ای از چارچوب ها ، ابزارها و کتابخانه های پایدار برای استقرار کلوچه های زنجیره ای شرکت متمرکز است.

پروتکل بافر در هایپر لجر

Hyperledger یک جامعه منبع باز است که در ایجاد مجموعه ای از چارچوب ها ، ابزارها و کتابخانه های پایدار برای استقرار کلوچه های زنجیره ای شرکت متمرکز است. اینیک همکاری جهانی است که توسط بنیاد لینوکس برگزار می گردد و رهبران مالی ، بانکی ، اینترنت اشیاء ، زنجیره های تأمین ، فراوری و فناوری را در بر می گیرد. تحت نظارت فنی و همکاری آزاد ساخته شده است ، توسعه دهندگان فردی ، ارائه دهندگان خدمات و راهکار ها ، انجمن های دولتی ، اعضای شرکت ها و کاربران نهایی همه دعوت شده اند تا در توسعه و ارتقاء این فن آوری های تغییر بازی شرکت نمایند.Hyperledger مشابه بنیاد لینوکس ، رویکردی مدولار برای میزبانی پروژه ها دارد. گلخانه Hyperledger میزبان پروژه های ساخت و ساز blockchain از آزمایشگاه های Hyperledger (بذر) تا کد پایدار آماده فراوری (فراوری) است. از همه دعوت شده است تا در گلخانه مشارکت نمایند. به طور جمعی پیشبرد اهداف صنعت قراردادهای توزیع شده و کارگزاری هوشمند.

تاریخچه آن

پروژه هایپرلدگر در دسامبر سال 2015 توسط سان فرانسیسکو ، بنیاد لینوکس مستقر در کالیفرنیا ایجاد شد. این کار با 10 شرکت عضو شروع شد و امروز بیش از 100 شرکت عضو دارد.هایپرلدگر با هدف سرعت بخشیدن به همکاری های گسترده در صنعت برای توسعه کارایی بالا و blockchain قابل اعتماد و چارچوب فناوری مبتنی بر لجر توزیع شد ، که می تواند در بخش های مختلف صنعت برای افزایش بهره وری ، عملکرد و معاملات فرایندهای مختلف تجاری مورد استفاده قرار گیرد. .Hyperledger یک همکاری جهانی است که شامل مشاغل پیشرو در زمینه های مالی ، بانکی ، اینترنت اشیاء (IoT) ، مدیریت زنجیره تأمین ، فراوری و فراوری و فناوری می باشد. آنها شامل اسامی عظیمی مانند Airbus ، Daimler ، IBM ، سامسونگ ، نوکیا ، Deutsche Börse ، American Express ، JP Morgan و Well Fargo ، علاوه بر میزبان راه اندازی های مبتنی بر blockchain مانند Blockstream و Cosensys

پروژه های Hyperledger

هایپرلدگر استراتژی چتر را دنبال می نماید که طیف متنوعی از فناوریهای زنجیره ای تجاری از جمله موتورهای پیمانکاری هوشمند ، رابط های گرافیکی ، چارچوب های سربرگ توزیع شده ، برنامه ها و کتابخانه ها را ترویج و جوجه کشی می نماید.هایپر لجر استفاده مجدد از بلوک های ساختمانی را تشویق می نماید و نوآوری در اجزای فن آوری توزیع شده را امکان پذیر می نماید.

هایپرلدگر بروو

میزبانی شده توسط بنیاد لینوکس ، Hyperledger Burrow یکی از پروژه های Hyperledger است که یک مشتری blockchain ماژولار برای ساخت یک دستگاه قرارداد هوشمند هوشمند با مشخصات ماشین مجازی Ethereum (EVM) ارائه می دهد. بعضی از قابلیت های Burrow شامل توان بالا تراکنش و نهایی بودن معاملات به دلیل داشتن موتور اجماع اثبات سهام است.

هایپرلدگر ایندی

Hyperledger Indy که به صراحت برای هویت غیر متمرکز ساخته شده است ، یک دفترچه توزیع شده است که کتابخانه ها ، مؤلفه های قابل استفاده مجدد و ابزارهایی را برای ایجاد هویت دیجیتالی در blockchain فراهم می نماید. اینیک اکوسیستم را برای هویت امن ، نیرومند و خصوصی فراهم می نماید. ایندی میخواهد تا کاربران را در کنترل داده های خود قرار دهد و از این طریق اطلاعات شناسایی شده خود را از نقض حریم خصوصی و هک شدن محافظت کند.اطلاعات خصوصی کاربران در دفترچه Hyperledger Indy ذخیره نمی گردد. در عوض ، از این blockchain استفاده می نماید تا به اشخاص ثالث نیز اعتبار دهد که سازمان های معتبر اعتبار خصوصی صادر نموده اند. هر دو سفارش و اعتبار سنجی به وسیله RBFT (تحمل گسل بیزانس مازاد) در هایپرلدگر ایندی انجام می گردد.

هایپرلجر Fabric

Hyperledger Fabric ، تحت تأثیریک معماری مدولار ، یک سکوی لیدر توزیع شده است که انعطاف پذیری ، مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری و محرمانه بودن را ارائه می دهد. به صراحت طراحی شده است تا بتواند اجزای مختلفی را به صورت پیوسته ارائه دهد ، می تواند پیچیدگی های موجود در اکوسیستم مالی را رفع کند.بر خلاف یک سیستم باز و مجاز ، که به شرکت نمایندگان ناشناس اجازه ورود به شبکه می دهد ، Hyperledger Fabric اعضا را به وسیلهیک ارائه دهنده خدمات عضویت قابل اعتماد ثبت می نماید.

هایپرلجر Iroha

میزبانی شده توسط بنیاد لینوکس ، Hyperledger Iroha یکی از پروژه های Hyperledger است که برای ساخت برنامه های کاربردی blockchain قابل اعتماد ، ایمن و قوی با استفاده از الگوریتم اجماع Byzantine Fault-Tolerant استفاده می گردد.این سیستم عامل می تواند برای مدیریتهویت ، داده های سریالی و دارایی های دیجیتال استفاده گردد. این برنامه برای برنامه هایی مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ، شناسه ملی ، تدارکات و تسویه بین بانکی مفید است.Iroha هیچ رمزنگاری بومی ندارد. درعوض ، تعامل آن با سیستم مجاز است تا فقط افراد دارای دسترسی بتوانند در سیستم شرکت نمایند. علاوه بر این ، نمایش داده شدها مجاز هستند ، کنترل دسترسی به داده ها را قادر می سازند. با دستورات از پیش ساخته ، Hyperledger Iroha به کاربران اجازه می دهد وظایفی مانند ایجاد و انتقال دارایی های دیجیتال را انجام دهند.

Hyperledger Sawtooth

Hyperledger Sawtooth یک پلتفرم شرکت blockchain است که برای ساختن شبکه ها و برنامه های کاربردی توزیع شده از لجر استفاده می گردد. این روش به گونه ای طراحی شده است که دفترچه ها را توزیع نموده و ایمنی قراردادهای هوشمند را تضمین می نماید.این بستر با جداسازی سیستم اصلی از دامنه برنامه ، توسعه blockchain را تسهیل می نماید. توسعه دهندگان این انتخاب را دارند که قوانین تجارت را به زبان دلخواه خود مشخص نمایند. مدولار Hyperledger Sawtooth به شرکتها اجازه می دهد تا طبق الزامات تجاری ، مجوزها ، قوانین معاملات و الگوریتم های اجماع را انتخاب نمایند.هر برنامه پردازشگر معاملات سفارشی را با توجه به شرایط خاص تعریف می نماید. SDK برای پردازشگرهای معامله به زبانهای مختلف موجود است که ایجاد زبانهای جدید قرارداد مانند Go ، C ++ ، Python ، Rust ، Java و JavaScript را ساده می نماید.

شبکه هایپرلجر

از آنجا که زنجیره تأمینیکی از امیدوارنماینده ترین موارد استفاده از دفتر توزیع شده است ، جامعه Hyperledger ابتکار عمل را بر روی توسعه راهکار های زنجیره تأمین به وسیله ابزارهای قابل استفاده مجدد و مشترک متمرکز نموده است. هایپرلدگر گرید از ویژگی های مشترکی برایسرعت بخشیدن به توسعه دفترچه های توزیع شده برای راهکار هایزنجیره تأمین متقابل صنعت برخوردار است.Hyperledger Grid پیاده سازی مرجع انواع داده های متمرکز بر زنجیره تأمین ، منطق تجاری مبتنی بر قراردادهای هوشمند و مدل های داده ای را که بر روی بهترین شیوه های موجود در صنعت و استانداردهای باز ارائه شده است فراهم می نماید.شبکه نه یک blockchain است و نه یک برنامه کاربردی. اینیک اکوسیستم از چارچوب ها ، کتابخانه ها و فناوری ها است که با هم کار می نمایند و به توسعه دهندگان امکان می دهد مؤلفه هایی را انتخاب نمایند که برای مدل بازارشان مناسب باشد.

پروتکل بافر

معماری سرویس گرا از محبوبیت خوبی در بین توسعه دهندگان روبی و ریل به عنوان یک رویکرد محکم برای کاهش رشد دردناک با استخراج نگرانی از برنامه های عظیم برخوردار است. این سرویس های جدید و کوچکتر معمولاً هنوز از ریلیا سیناترا استفاده می نمایند و از JSON برای برقراری ارتباط به وسیله HTTP استفاده می نمایند. اگرچه JSON به عنوان یک فرمت تبادل داده دارای بسیاری از مزایای شاخص است - این قابل خواندن توسط انسان است ، به خوبی قابل درک است ، و به طور معمول عملکرد خوبی دارد - اما همچنین مسائل خود را دارد.جایی که مرورگرها و جاوا اسکریپت به طور مستقیم از داده ها استفاده نمی نمایند - به خصوص در خصوص سرویس های داخلی - به نظر من فرمت های ساختاری مانند بافرهای پروتکل Google ، انتخاب بهتری نسبت به JSON برای رمزگذاری داده ها است. اگر قبلاً بافرهای پروتکل را ندیده اید ، می توانید اطلاعات بیشتری در اینجا به دست آورید ، اما نگران نباشید - من قبل از ذکر دلایل اینکه چرا باید در خصوص انتخاب پروتکل بافرهای پروتکل در نظر بگیرید ، مختصراً در خصوص استفاده از آنها در روبی شرح می دهم.

پروتکل Buffers چگومه کار میکند

پروتکل Buffers روشی برای رمزگذاری داده های ساختاری در یک قالب کارآمد اما گسترده است. گوگل بافرهای پروتکل را برای استفاده در خدمات داخلی خود ایجاد کرد. اینیک قالب رمزگذاری باینری است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک زبان خصوصی ، یک طرحواره برای داده های خود را مشخص کنید.مشخصات پروتکل Buffers به زبانهای مختلفی پیاده سازی شده است: Java ، C ، Go و غیره پشتیبانی می شوند و بیشتر زبان های مدرن اگر به اطراف نگاه نمایند ، پیاده سازی می نمایند. Ruby نیز از این قاعده مستثنا نیست و چند جواهر مختلف متفاوت وجود دارد که می توانند برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها با استفاده از بافر پروتکل استفاده شوند. این بدان معنی است که می توان از یک مشخصات برای انتقال داده ها بین سیستم ها صرف نظر از زبان اجرای آنها استفاده کرد.

ویژگی های پروتکل بافر

طرحواره های بسیار جذاب هستند - یک ایراد دردناک وجود دارد از این واقعیت که ما به راحتی مدل های داده خود را در پایگاه های داده خود طراحی می کنیم ، لایه هایی از کد را برای نگه داشتن این مدل های داده حفظ می کنیم ، و سپس اجازه می دهیم که وقتی می خواهیم آن را ارسال کنیم ، تمام آن پیشگویی را بیرون بیاوریم. داده به وسیله سیم به یک سرویس دیگر. غالباً ما در مرزهای بین سیستمهای ما که اجزای ساختاری داده های ما را که از اهمیت بالایی برخوردار نیستند ، به کد متناقض متکی هستیم. رمزگذاری معنایی اشیاء کسب و کار شما یک بار ، با فرمت proto ، کافی است تا اطمینان حاصل گردد که سیگنال بین برنامه ها گم نمی گردد ، و مرزهایی که ایجاد می کنید قوانین کسب و کار شما را اجرا می نماید.

سازگاری به صورت رایگان - زمینه های شماره گذاری شده در تعریف های اولیه احتیاج به آنالیز نسخه را کاهش می دهد که یکی از انگیزه های صریح بیان شده برای طراحی و اجرای بافرهای پروتکل است. همانطور که اسناد توسعه دهنده می گوید ، پروتکل در بخشی طراحی شده است تا از کد زشت مانند این برای آنالیز نسخه های پروتکل جلوگیری گردد. با زمینه های شماره گذاری شده ، شما هرگز نباید رفتار کد را در پیش بگیرید تا سازگاری عقب با نسخه های قدیمی تر حفظ گردد.

بویلر

کد بویلر کمتر - علاوه بر آنالیز های نسخه صریح و عدم سازگاری با عقب ، نقاط پایانی JSON در سرویس های مبتنی بر HTTP به طور معمول به کد دستنویسی آگهی-hoc دست نوشته تکیه می نمایند تا رمزگذاری و رمزگشایی اشیاء Ruby را به و از JSON انجام دهد. کلاسهای Parser و Presenter معمولاً حاوی منطق شغلی پنهان بوده و ماهیت شنماینده بودن تجزیه هر نوع داده جدید را در معرض نمایش قرار می دهند ، وقتییک کلاس خرد خرد به واسطه پروتکل Buffers ایجاد می گردد (که شما معمولاً هرگز لمس نمی کنید) بدون داشتن همه چیز می تواند عملنمودهاییکسانی را ارائه دهد. سردردها همانطور که طرح شما در کلاس ها نیز ایجاد می گردد (کلاسهایی که فراوری می شوند) (یک بار آنها را دوباره بسازید) ، فضای بیشتری را برای شما فراهم می نماید تا روی چالش های ادامه برنامه خود و ساختن محصول خود تمرکز کنید.

منبع : iminer

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1102

به "پروتکل بافر در هایپر لجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل بافر در هایپر لجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید