سرانجام عملیات الحشد الشعبی در کرکوک و کشف مقر اصلی داعش خبرنگاران

به گزارش شاتر عکاسی، الحشد الشعبی از خاتمه عملیات ثأرالشهداء در جنوب غرب استان کرکوک و کشف مقر اصلی داعش در این منطقه اطلاع داد.

سرانجام عملیات الحشد الشعبی در کرکوک و کشف مقر اصلی داعش خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، الحشد الشعبی روز پنجشنبه از سرانجام عملیات ثار الشهداء اطلاع داد که روز چهارشنبه برای پاکسازی مناطق جنوب غرب استان کرکوک از بقایای گروهک تروریستی داعش شروع شده بود.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در این بیانیه آمده است: این عملیات در مساحتی بالغ بر 2350 کیلومتر مربع و در هفت محور و طی همکاری میان الحشد الشعبی با نیرو های ارتش، پلیس فدرال، نیرو های هوایی ارتش و دولت عراق انجام شد.

در این بیانیه از مهم ترین نتایج عملیات امنیتی گسترده مذکور، پاکسازی 25 روستا، انهدام 33 مخفیگاه بقایای داعش، انهدام 11 کانال زیرزمینی، انهدام سه دستگاه موتورسیکلت و سه قایق و یافتن اجساد هفت تروریست داعشی به هلاکت رسیده در حملات هوایی روز های گذشته اعلام شد.

بر اساس این بیانیه، نیرو های الحشد الشعبی قبل از سرانجام عملیات در ظهر امروز پیروز شدند مقر اصلی بقایای داعش را در وادی الشام پیدا نموده و چندین قبضه سلاح و تجهیزات مختلف رادر داخل این مقر توقیف نمایند.

در این عملیات از صفوف نیرو های الحشد الشعبی یک نفر شهید و دو نفر زخمی شدند. نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز با صدور بیانیه ای از دستاورد عملیات پاکسازی مناطق بین استان های کرکوک و دیالی عراق اطلاع داد.

بر اساس این بیانیه در این عملیات 21 مخفیگاه تروریست ها و چهار کانال زیر زمینی و 67 بمب دستی دو دستگاه موتور سیکلت، چهار قایق، ده کمربند انفجاری، متعلق به تروریست ها کشف شد.

نیرو های عراقی طی روز های اخیر عملیاتی را با هدف پاکسازی مناطق مرزی میان سه استان کرکوک، دیالی و صلاح الدین که کانون بقایای داعش و مثلث مرگ خوانده می گردد، شروع کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1535

به "سرانجام عملیات الحشد الشعبی در کرکوک و کشف مقر اصلی داعش خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام عملیات الحشد الشعبی در کرکوک و کشف مقر اصلی داعش خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید