وزیر خارجه چین: وضعیت شبه جزیره کره وخیم است

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر امور خارجه چین گفت: در حال حاضر، وضعیت شبه جزیره کره بار دیگر وخیم شده و با آینده ای ناخوشایند روبرو است.

وزیر خارجه چین: وضعیت شبه جزیره کره وخیم است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا از شبکه سی جی تی ان چین، وانگ یی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه سمینار اوضاع بین المللی و سیاست خارجی چین در سال 2017 در پکن با اشاره به اینکه همچنان می توان به برقراری صلح امیدوار بود ، گفت: هنوز امکان گفت و گو وجود دارد و جنگ و خشونت یک گزینه قابل قبول نیست.

او گفت: به اعتقاد ما، در مرحله بعد، همه طرف ها باید به طور جدی پیشنهاد دو تعلیق چین را مد نظر قرار دهند و ضمن کاهش تنش ها و تقابل کنونی، شرایط و فضای لازم برای از سرگیری مذاکرات را ایجاد نمایند.

بر اساس پیشنهاد دو تعلیق چین آمریکا و کره جنوبی باید مانورهای نظامی مشترک خود را متوقف نمایند و کره شمالی هم دست از آزمایش های هسته ای ش بردارد.

وزیر خارجه چین گفت: چین علاوه بر کوشش فراوان برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره تا کنون بهای بسیار زیادی پرداخته است.

او ادامه داد: ما همیشه بر این باوریم که همه طرف ها در برخورد با این مساله باید بر اجرای اصول مشترک از جمله اجرای قطعنامه های شورای امنیت درباره مساله هسته ای شبه جزیره کره پایبند باشند.

وزیر خارجه چین اضافه کرد: قطعنامه های شورای امنیت به عنوان یک وظیفه مشترک باید توسط تمام اعضای سازمان ملل اجرا گردد و از همین رو چین نیز این قطعنامه های را به طور جدی رعایت می نماید.

وانگ یی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت روابط کشورش با آمریکا اشاره نمود و گفت: چین و آمریکا به عنوان دو قدرت مالی بزرگ در دنیا باید ضمن همکاری برد-برد و ارسال پیغام مثبت به جامعه دنیای، یک چشم انداز خوب را برای همه به تصویر بکشند.

او گفت: چین قصد ندارد آمریکا را تغییر دهد و در عین حال نمی خواهد جایگزین آمریکا گردد آمریکا هم نمی تواند چین را کنترل کند و جلوی توسعه چین را نیز نمی تواند بگیرد منافع چین و آمریکا بیش از پیش به یکدیگر پیوند خورده و منافع مشترک دو کشور بسیار فراتر از اختلافات آن ها است.

وی ادامه داد: همکاری به معنای برد و رویارویی به معنای شکست دو طرف خواهد بود باید با داشتن یک نگاه راهبردی و ذهن باز این حقیقت را پذیرفت و قبول کرد که این روند غیرقابل تغییر است به این ترتیب، چین و آمریکا باید بیش از پیش به یکدیگر عادت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 471

به "وزیر خارجه چین: وضعیت شبه جزیره کره وخیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین: وضعیت شبه جزیره کره وخیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید