واکنش آمریکا به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی

به گزارش شاتر عکاسی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه به اعلام ایران برای برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خود واکنش نشان داد.

واکنش آمریکا به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی

به گزارش گروه بین الملل شاتر عکاسی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اعلام ایران برای برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خود گفت که اعلام ایران برای افزایش غنی سازی گامی بزرگ در مسیری اشتباه است.

به گزارش رویترز، وی همچنین مدعی شد که ایران به وسیله غنی سازی اورانیوم، به اخاذی می پردازد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه نمود که واشنگتن به طور کامل از کوشش های آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران حمایت نموده و منتظر گزارش این نهاد بین المللی در مورد تحولات درباره برنامه هسته ای ایران می ماند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه نمود: واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد تا این کشور از رفتارهای بی ثبات کننده خود از جمله گام های حساس مربوط به برنامه هسته ایش را متوقف کند.

حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران روز سه شنبه با اعلام گام چهارم برجامی ایران گفت: گامی که از فردا شروع می کنیم در فردو خواهد بود و می دانید که طبق برجام بیش از هزار سانتریفیوژ در فردو داریم. در برجام قرار بود این سانتریفیوژها بچرخند اما گاز به آنها تزریق نکنیم که بنده امروز در دستوری به سازمان انرژی اتمی می گویم که از فردا گازدهی را در فردو شروع کنیم و این گام ممکن است سر و صدا کند؛ همه اینها را می دانیم، حساسیت آنها را می دانیم و حساسیت آنها را نسبت به فوردو و سانتریفیوژها می دانیم.

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح نموده که ایران از روز چهارشنبه در فردو و با حضور بازرسان آژانس دست به غنی سازی تا سقف 5 درصد خواهد زد.

اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی ذیل سازوکار بندهای 36 و 37 توافق هسته ای وین صورت می گیرند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 552

به "واکنش آمریکا به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید