نظامی آمریکایی مستقر در اوکیناوا، یک زن ژاپنی را کشت

به گزارش شاتر عکاسی، یک نظامی آمریکایی در جزیره اوکیناوا، زن ژاپنی را به قتل رساند، موضوعی که اعتراض وزارت خارجه ژاپن را به همراه داشته است.

نظامی آمریکایی مستقر در اوکیناوا، یک زن ژاپنی را کشت

به گزارش گروه بین الملل شاتر عکاسی، یک نظامی 32 ساله آمریکایی که با یک زن 44 ساله ژاپنی در جزیره اوکیناوا رابطه نامشروع داشته، روز شنبه (دیروز) او را با ضربات چاقو به قتل رسانده و سپس خودکشی نموده است.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، در پی این رخداد تاکیو آکیبا معاون وزیر خارجه ژاپن در تماس تلفنی با سفیر ویلیام هیگرتی آمریکا در توکیو، به قتل این زن ژاپنی توسط نظامی آمریکایی مستقر در جزیره اوکیناوا اعتراض نموده است.

این مقام دولت ژاپن ضمن تاکید بر تأسف شدید کشورش از قتل یک شهروند ژاپنی، از واشنگتن خواست برای تحقیق درباره این قتل و اتخاذ تدابیری به منظور ممانعت از تکرار چنین اتفاق های ناگواری، با توکیو همکاری کند.

سفیر آمریکا در ژاپن هم تاسف خود را درباره قتل یک زن ژاپنی توسط نظامی آمریکایی در اوکیناوا گفت.

پلیس ژاپن اعلام نموده که درباره قتل این زن و نظامی آمریکایی به عنوان پرونده قتل و خودکشی در حال تحقیق است.

قتل این زن ساکن اوکیناوا توسط نظامی آمریکایی در حالی اجرا شده که بسیاری از ساکنان این جزیره مخالف حضور نظامیان آمریکایی در این جزیره هستند.

ساکنان جزیره اوکیناوا بارها در مخالفت با حضور نظامی آمریکا و ارتکاب جرایم مختلف توسط پرسنل ارتش آمریکا از قبیل تجاوز و قتل زنان دست به تظاهرات زده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 187

به "نظامی آمریکایی مستقر در اوکیناوا، یک زن ژاپنی را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامی آمریکایی مستقر در اوکیناوا، یک زن ژاپنی را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید