موتور الکتریکی بدون آهنربای Mahle با بازدهی 95 درصدی معرفی گردید

به گزارش شاتر عکاسی، شرکت قطعه سازی آلمانی Mahle از موتور الکتریکی بدون آهنربا با بازده 95 درصد رونمایی کرد که احتیاج به تعمیر و نگه داری ندارد و می تواند با هزینه ای بسیار پایین به مشتریان عرضه گردد.

موتور الکتریکی بدون آهنربای Mahle با بازدهی 95 درصدی معرفی گردید

خبرنگاران - تقریباً پنج سال پیش، هوندا گفت که اولین کاربرد عملی در دنیا را از آهنربای نئودیمیم تغییر شکل داده شده که حاوی فلزات کمیاب نیست، توسعه داده است. در آن موقع، این آهنربا پیشرفت مهمی برای صنعت به حساب می آمد؛ زیرا عملاً بدان معنی بود که هوندا می تواند موتور های الکتریکی بدون فلزات کمیاب سنگین مانند دیسپروزیم یا تربیوم فراوری کند. به گزارش موتوروان، حالا شرکت ماله (Mahle) همه چیز را به سطح جدیدی رسانده است.

قطعه ساز معروف آلمانی به تازگی اولین موتور الکتریکی بدون آهنربا را معرفی نموده است. این پیشرانه در مراحل نهایی توسعه واقع شده است. مهمترین ویژگی آن این است که به عناصر کمیاب زمین نیاز ندارد. مسئولان Mahle می گویند این فناوری پیشرفته نه تنها سازگار با محیط زیست است بلکه از نظر هزینه ها و امنیت منابع نیز مزایای زیادی به همراه دارد.

مایکل فریک، مدیرعامل Mahle در این زمینه گفت: با موتور الکتریکی جدید، ما مسئولیت خود را به عنوان شرکتی با عملکرد پایدار انجام می دهیم. کار کردن با آهنربا و بنابراین استفاده از عناصر کمیاب خاکی نه تنها از منظر ژئوپلیتیک بلکه همچنین با توجه به استفاده مسئولانه از طبیعت و منابع، پتانسیل زیادی ارائه می دهد.

سازگار با محیط زیست و کارآمد

جدای از سازگار بودن با محیط زیست، موتور الکتریکی جدید Mahle بسیار کارآمد است. مسئولان این شرکت می گویند موتور فاقد آهنربا تقریباً در تمام رژیم های عملیاتی بهره وری تقریبی حدود 95 درصد ارائه می دهد که این سطح از بازدهی قبلاً فقط در خودروهای مسابقه ای فرمول E به دست آمده بود.

Mahle به لطف انتقال قدرت بدون تماس جریان الکتریکی بین قسمت های چرخان و ثابت داخل موتور، نوید دوام بالایی می دهد. اساساً این یعنی موتور الکتریکی بدون تعمیر و نگه داری است و برای طیف وسیعی از برنامه ها مناسب خواهد بود.

مارتین برگر، معاون شرکت Mahle در این زمینه اضافه می کند: موتور الکتریکی بدون آهنربای ما قطعاً می تواند به عنوان پیشرفت بسیار مهمی شناخته گردد؛ زیرا چند مزیت فراهم می نماید که هنوز در محصولی از این نوع ترکیب نشده اند و وجود ندارند. در نتیجه ما می توانیم محصولی با بازده فوق العاده و با هزینه ای نسبتاً کم به مشتریان خود ارائه بدهیم.

منبع: زومیت

منبع: بیت ران
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1665

به "موتور الکتریکی بدون آهنربای Mahle با بازدهی 95 درصدی معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتور الکتریکی بدون آهنربای Mahle با بازدهی 95 درصدی معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید